אגדת ומלך שערי הפועל ב”ש, שלום אביטן, נפטר הבוקר (שישי) בגיל 73 לאחר מאבק ממושך במחלה ומובא בשעה זו למנוחות בבית העלמין הישן בבאר שבע. רבים הגיעו לחלוק כבוד אחרון לחלוץ העבר שכיכב גם בבית”ר ירושלים והפועל ת”א, כשבין הנוכחים היו גם בעלי הפועל ב”ש אלונה ברקת, המאמן אליניב ברדה, אסי רחמים, ניסו אביטן, אורן סגרון ובוני גינצבורג, אריה אלטר, יו”ר ההתאחדות לכדורגל שינו זוארץ וקרן סאלם.

הבת שלו ספדה: “כמה התגאיתי לספר לכולם שאני הבת שלך, שלום אביטן האגדי. היית המופלא באדם. עשית מה שאהבת והיית הטוב מכולם. אני משוויצה בך בכל הזדמנות. שמור על אמא, היית ותישאר האהבה הכי גדולה בחיי. תודה על הזכות. אבא שלי שלום אביטן לעד”. בנו שרון ספד: “היה חשוב לי שלא יהיו הספדים כי הוא היה עם מלא שמחת חיים, הוא מייצג את הטוב בעולם”.

ראש עיריית ב”ש רוביק דנילוביץ ספד: “מסתבר שגם אגדות מתות ולא כולם מבינים שמדברים על כוכבי ספורט במונחים של אגדה. באר שבע היא סיפור של אנשים, בטח בשנות ה-60-70 שזו עיר של עדות. בתוך משחק הגדולות של התל אביביות, הירושלמיות והחיפאיות נכנסת הפועל ב”ש עם גיבורים שלא רואים ממטר ומתמודדים עם תקציבי עתק ויכולים להם.

הלוויה של שלום אביטן ז"ל (מרטין גוטדאמק)הלוויה של שלום אביטן ז"ל (מרטין גוטדאמק)

“שלום היה סמל, לא סתם אגדה. בספורט מיקי ברקוביץ’ הוא 9 האגדי, בב”ש זה שלום. גם אם הוא היה סרקסטי ובוטה, הוא היה המנגנון שהתמודד עם אלה שלא ספרו וראו אותנו. טל ברודי אמר אנחנו על המפה, שלום אביטן שם את ב”ש על המפה. זה הרבה מעבר לספורט, כי עיר בנויה על ידי האנשים שבונים אותה. הוא היה מפורצי הדרך, הגאווה.

“לא תמיד זה הדהד מבחינה חיובית שאתה מב”ש, אבל הספורט היתמר כמגדלור. כולם רצו להיות בסביבתו ובקרבתו, גם הרבה שנים שסיים את הקריירה ככדורגלן. תחביר לכולנו, רציתי לבקר אותו בשבוע שעבר אבל הוא לא רצה שנראה אותו במצבו. שרון אמר לי שנקיים שיחת וידאו והעיקר מבחינתי היה לראות את פניו. להגיד לו כמה אנחנו אוהבים אותו, כמה לכל אחד בעיר יש את שלום אביטן.

נפרדים מאגדת כדורגל שלום אביטן ז'ל

“בסוף עשינו שיחת טלפון ואמרתי לו שלא יפחד ושכולנו איתו. שכולם מתפללים לשלומו. שרון אמר לי שהוא מחייך עד כמה שניתן והוא מהנהן בראשו. אני, רוביק, החלום שלי היה להיות שחקן כדורגל. היינו מגיעים ליציע ושואגים ‘מי נתן? אביטן’. מעיר של גמלים שמתם אותנו על המפה. העיר ב”ש אבלה וכואבת ומרכיבה ראשה עם מותה של אגדה”.

הלוויה של שלום אביטן ז"ל (מרטין גוטדאמק)הלוויה של שלום אביטן ז"ל (מרטין גוטדאמק)
הלוויה של שלום אביטן ז"ל (מרטין גוטדאמק)הלוויה של שלום אביטן ז"ל (מרטין גוטדאמק)
אסי רחמים (מרטין גוטדאמק)אסי רחמים (מרטין גוטדאמק)
רוביק דנילוביץ׳ ובוני גינצבורג (מרטין גוטדאמק)רוביק דנילוביץ׳ ובוני גינצבורג (מרטין גוטדאמק)
שרון אביטן בנו (מרטין גוטדאמק)שרון אביטן בנו (מרטין גוטדאמק)
שינו זוארץ ואשתו של שלום אביטן ז"ל (מרטין גוטדאמק)שינו זוארץ ואשתו של שלום אביטן ז"ל (מרטין גוטדאמק)
רוביק דנילוביץ׳ ראש עיריית באר שבע (מרטין גוטדאמק)רוביק דנילוביץ׳ ראש עיריית באר שבע (מרטין גוטדאמק)
ניסו אביטן אחיינו (מרטין גוטדאמק)ניסו אביטן אחיינו (מרטין גוטדאמק)
אלונה ברקת בלוויה של שלום אביטן ז"ל (מרטין גוטדאמק)אלונה ברקת בלוויה של שלום אביטן ז"ל (מרטין גוטדאמק)
הלוויה של שלום אביטן ז"ל (מרטין גוטדאמק)הלוויה של שלום אביטן ז"ל (מרטין גוטדאמק)
הזר של הפועל באר שבע (מרטין גוטדאמק)הזר של הפועל באר שבע (מרטין גוטדאמק)
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה