משחק קצבי היה לנו בטדי בין שתי קבוצות גדולות שמנסות לעצור את כדור השלג שלהן בחודש האחרון. מצד אחד נתניה שהגיעה נחושה מאד על מנת להביא את הנקודות ומצד שני בית”ר ירושלים שהגיעה מחוזקת במנהל המקצועי של נתניה לשעבר אלמוג כהן, בכוכב הקבוצה לשעבר ברק יצחקי על הקווים וב-15 אלף אוהדים מאחוריה ביציעים.

המחצית הראשונה הייתה שייכת לנתניה, שהגיעה ללא פחות משבעה מצבי הבקעה לעומת אחד של בית”ר, אך לא הצליחה לתרגם זאת לשערים. ראו שגיא צרפתי הכין את הקבוצה בצורה טובה למשחק והיהלומים היו מעולים במחצית הראשונה, אך חוסר מזל מול השער מנע מהם את היתרון.

בבית”ר ירושלים מנגד, המחסור בשחקני קישור שיחזיקו את האמצע זעק לשמים במחצית הראשונה, דבר שהוביל למעברים חדים מהגנה להתקפה אצל שתי הקבוצות בחצי הראשון. התפקוד של דור מיכה וירדן שועה ביחד בכנפיים הוא קצת בעייתי כי שניהם שחקנים שמוסרים נהדר, אבל לא עושים מספיק הגנה, דבר שהחליש מאד מבחינה הגנתית את חוליית הקישור של בית”ר. היה עדיף לוותר על אחד מהם בפתיחה לטובת שחקן גרזן נוסף בקישור. 

ירדן שועה (אורן בן חקון)ירדן שועה (אורן בן חקון)

המחצית השנייה לעומת זאת הייתה שייכת לבית”ר ירושלים. יצחקי לא עשה חילופים, אבל כנראה ששיחת המוטיבציה במחצית עשתה את שלה, מה שגרם לכולם לראות בחצי השני קבוצה אחרת לגמרי שהגיעה להרבה מצבי הבקעה. המהירות של זוהר זסנו והטכניקה של מיכה, שהשתפר מאד במחצית השנייה, כמעט והובילו ליתרון של הבית”רים. מילה טובה מגיעה גם לעומר ניראון, השוער של נתניה, שנתן תצוגה מעולה בין הקורות ונתן תחושה שיש שוער מצוין ליהלומים.

עוד דבר שהיה בולט מאד הוא הכניסה של זסנו שהוסיפה מימד מהירות שהיה חסר לבית”ר במחצית הראשונה. המגן נתן כמה פריצות מהאגף שהשאירו את נתניה ללא פתרונות ורק במזל הכדור לא נכנס לשער. לבית”ר ירושלים מצפים שלושה משחקים סופר קשים – אולי הקשים ביותר מבין קבוצות הפלייאוף התחתון – נגד הפועל באר שבע, מכבי תל אביב ומכבי פתח תקווה המצוינת והם יצטרכו לעשות הכל על מנת לקחת כמה שיותר נקודות מהמשחקים האלו.

זוהר זסנו ואיגור זלאטנוביץ' (אורן בן חקון)זוהר זסנו ואיגור זלאטנוביץ' (אורן בן חקון)

הרבה עבודה מצפה לאלמוג כהן, ברק יצחקי ומשה אוחיון. לזכותם ייאמר שהם לא בנו את הקבוצה בקיץ. הם ירשו קבוצה שנבנתה בצורה לא מאוזנת, קבוצה שיש בה רק 3-4 שחקנים מצוינים בקנה מידה של הליגה הישראלית וכזו שלא יכולה להוות פקטור משמעותי ולתת פייט רציני למועדונים שמכבדים את עצמם.

חלון העברות נסגר ושחקנים חדשים לא ניתן להוסיף לסגל, מה שיש לעשות כרגע על מנת להשאיר את הקבוצה בליגה זה לייצר קרקע טובה ככל האפשר להצלחה של השחקנים ברמה המנטלית, הפיזית והטקטית. יש לחזק את משחק ההגנה של כל הקבוצה ולתת לזה דגש משמעותי באימונים, כשבנוסף יצחקי יהיה חייב לייצר מהסגל הקיים חלוץ 9 שייתן מספרים ויעזור במשחק ההתקפה, בדיוק כמו שיצחקי עצמו היה בבית”ר.

על הדברים האלו יצטרכו לעבוד כרגע בבית”ר בתקווה להבטיח את ההישארות בליגה כמה שיותר מוקדם בכדי שיוכלו להתפנות להכנות לעונה הבאה. נחזור רגע למשחק, חלוקת נקודות צודקת בטדי שהלחיצה עוד קצת את שני המועדונים הגדולים האלה.

ברק יצחקי (אורן בן חקון)ברק יצחקי (אורן בן חקון)
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה