עמית בן שושן הגיע לראיון במסגרת פודקסט שיחת היום ב-ONE ושפך אור על הימים כשחקן צעיר בבית"ר ירושלים, על ההצלחות הגדולות והתארים, וגם המעבר לקפריסין, הפרישה בהפועל ירושלים והמקצוע שבחר לעצמו אחרי שתלה את הנעליים מהכדורגל.

עוד בגיל צעיר עמית עשה את המעבר מהפועל ירושלים לבית"ר, הקבוצה אותה אהד, ולימים הבין שההתנהלות במועדון חובבנית בכל הנוגע לבניית שחקן מקצוען. "רק כשהגעתי לנבחרת הצעירה הבנתי שבבית"ר לא לימדו אותנו כמעט כלום, הפערים בינינו לבין השחקנים האחרים היו גדולים, ראיתי שחקנים שיודעים איפה לעמוד במגרש, ואיזו תנועה לעשות בלי כדור, ואני רק ידעתי לקבל כדור ולנסות לעשות איתו משהו, והבנתי שאת הפערים הללו אני צריך להשלים, לכן הקלטתי משחקים של ראול ולמדתי את התנועות שלו", אמר בן שושן.

"למה נמני הציל לבן שושן את הקריירה?"

את ההתחלה בבוגרים עמית פתח בפציעה טורדנית בשריר הירך האחורי עד שקיבל עזרה ממקור לא צפוי. סבלתי מפציעה בשריר האחורי בתחילת הקריירה, הייתי משחק שלושה שבועות, ואח”כ נפצע ונח שלושה שבועות, ככה במשך שנה וחצי”, שיתף שחקן העבר.

“לא הצלחתי להתרומם”, המשיך. “זה היה מתסכל מאוד, ראיתי כבר את סוף הקריירה.עד שבאיזשהו אימון כשאני עם הראש למטה, ולא ידעתי מה לעשות כבר. פתאום, אבי נמני שהיה אז בבית"ר ירושלים בא אליי ואמר לי ‘עמית, מה הבעיה? מה קרה?’, אמרתי לו שיש לי בעיה בשריר האחורי שאני לא מצליח לטפל. הוא אמר לי ‘מה הבעיה? קח טלפון של מישהו בהרצליה, חמישה ימים הוא מטפל לך בבעיה וזהו’. וכך באמת היה.

עמית בן שושן (פרטי)עמית בן שושן (פרטי)

על תקופת גאידמק מספר בן שושן: “הייתה תקופה הזויה, פתאום היה עושר גדול במועדון, עם אירועים נוצצים, חילקו לנו סיגרים יוקרתיים ובשמים”. ולסיום דיברנו עם עמית על המקצוע החדש שלו בתור סקאוט שמאתר כישרונות עבור מועדונים.

עמית בן שושן בבית"ר ירושלים (ראובן שוורץ, "ידיעות אחרונות")עמית בן שושן בבית"ר ירושלים (ראובן שוורץ, "ידיעות אחרונות")
עמית בן שושן בבית"ר ירושלים (ראובן שוורץ, "ידיעות אחרונות")עמית בן שושן בבית"ר ירושלים (ראובן שוורץ, "ידיעות אחרונות")
עמית בן שושן בבית"ר ירושלים (גיל נחושתן, "ידיעות אחרונות")עמית בן שושן בבית"ר ירושלים (גיל נחושתן, "ידיעות אחרונות")
עמית בן שושן במכבי נתניה (ראובן שוורץ, "ידיעות אחרונות")עמית בן שושן במכבי נתניה (ראובן שוורץ, "ידיעות אחרונות")
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה