כשהיא במומנטום מעולה ולאחר הניצחון הגדול על הפועל ת"א בשבת האחרונה, מכבי פ"ת תפגוש בשבת הקרובה (19:30) תל אביבית נוספת, כשתתארח אצל מכבי בידיעה שכדי להיות בפלייאוף העליון, עליה להפתיע את הצהובים.

הבוקר, נערכה מסיבת העיתונאים בהשתתפות המאמן רן קוז'וק והשוער מרקו וולף. קוז'וק פתח: "אני אוהב את המשחקים האלה, לשחק נגד מכבי ת"א בבלומפילד. מבחינת אווירה, זו אווירה של כדורגל ומשהו שאני מאוד אוהב. זה משחק לא פשוט, מול קבוצה מצוינת עם הרבה הרבה איכות ונצטרך להיות במיטבנו".

"זה מבחן, אבל זה נכון לגבי כל משחק. כשהגענו לב"ש, אמרתי לשחקנים שזה מבחן לראות האם אנחנו שם והם הוכיחו שכן. אחרי זה הגענו להפועל ת"א וזה היה מבחן עבורי בהסתכלות אם אנחנו יכולים לעשות את האדפטציה לקבוצה שפחות יוזמת ופחות דומיננטית ועדיין להיות שם. עמדנו גם בזה בהצלחה ועכשיו אנחנו עומדים בעוד מבחן. אווירה ביתית, מגרש טוב וקבוצה מאומנת. אם אנחנו רוצים וחולמים גבוה, יש מכשול שאנחנו צריכים לעבור. זה מכשול כזה”, הוסיף המאמן.

רן קוז'וק (ראובן שוורץ)רן קוז'וק (ראובן שוורץ)

המאצ'אפים מול הגדולות עד כה (חיפה וב"ש): "אנחנו קבוצה שונה והקבוצה שאימנתי נגד חיפה עלתה אחרי שאימנתי רק כמה ימים. הקבוצה בטרנר זאת הקבוצה שלנו היום. מי שראה את מכבי ת"א נגד יפו, ראה קבוצה שמתקשה אבל הופכת למפלצתית תוך ארבע דקות. קבוצות איכותיות שמקבלות ביטחון, הן עפות. אנחנו צריכים להשאיר את הביטחון שלהם למטה".

לגבי המשך דרכו במועדון: "כרגע זה לא מה שאני חושב עליו, כי יש לנו מטרות. הן קצת השתנו לטובה ושם אני נמצא".

הסיכויים לפלייאוף: "מי שמתעסק בספורט בכלל, צריך כל הזמן לשאוף קדימה. ציפיות כאלה ואחרות לא מרתיעות אותי, אלא עושות אותי יותר רעב. קבוצות ששייכות לפלייאוף העליון אלו קבוצות שמסוגלות לעבור את האתגרים הללו. אם נרצה להיות שם, נצטרך לעבור שלושה משחקים כאלה עכשיו. אם נעבור, כנראה שאנחנו שייכים לפלייאוף העליון ואם לא, אז כנראה שאנחנו לא שייכים. אני מקווה שהמשחק מול בית"ר במחזור האחרון יקבע לפה או לפה".

החזרה של ערן זהבי ליכולת הכיבוש: "הלוואי שזה היה רק ערן. הוא שחקן גדול, אבל זה לא רק הוא. זה גבי, דן אם הוא חוזר, דוידה, מילסון, דור פרץ ועוד ועוד. מכבי היא קבוצה איכותית מאוד ואני אוהב לשחק נגד קבוצות איכותיות. אבל זה לא יהיה פשוט".

ערן זהבי חוגג. "הלוואי וזה היה רק הוא" (חגי מיכאלי)ערן זהבי חוגג. "הלוואי וזה היה רק הוא" (חגי מיכאלי)

השינוי במשחק ההגנה: "הפילוסופיה שלי היא ללחוץ גבוה ולחטוף הרבה כדורים בשטח היריב תוך יציאה למעברים. זה בעצם מה שהשתנה. מקבוצה שהייתה מתגוננת והיו בועטים נגדה אינספור בעיטות לשער, לקבוצה שבועטים מולה מעט מאוד, אם בכלל. הפכנו מקבוצה שמתגוננת הגנתית לתוקפת הגנתית".

השוער מרקו וולף, שהאריך את חוזהו והפך לשוער הראשון לאחרונה, הוסיף: "זה מרגיש טוב, אני מרגיש שהמטרות שהצבתי לעצמי בתחילת השנה מתחילות להתממש. שהעבודה הקשה והגישה שלי באימונים באים לידי ביטוי".

"הפיכתי לשוער הראשון? האמנתי בעצמי, גם כשהחליטו שיש שוערים יותר טובים והתאמנתי על זה”, הוסיף. “חלק מהעבודה שלך היא לפתח מנטליות חזקה ולהראות למי שבוחר שאתה מוכן. מתחילת העונה האמנתי בעצמי והייתי בטוח שהרגע הזה יגיע. לא ידעתי אם זה יקרה במוקדם או במאוחר, אבל ידעתי שזה יקרה".

מרקו וולף (חגי מיכאלי)מרקו וולף (חגי מיכאלי)

העובדה שפתח את העונה כשוער השני: "לא הייתי אומר שהייתי מאוכזב, ידעתי שזה יהיה קשה. יש פה שוער טוב שנאבק איתי על העמדה וידעתי שיהיה פה מאבק. זה כדורגל, הייתי מוכן להיאבק על העמדה והייתי מוכן להיות גם בספסל וגם בהרכב".

השינוי בקבוצה: "ההתנהגות שלנו במגרש השתנתה. היו שינויים בסגל, אבל גם אלו שפה שינו את הגישה בה הם רואים את המשחק. אנחנו מוכנים, מאמינים בשיטה שלנו ויודעים מה נעשה או איך נגיב. זה השינוי המרכזי בין מה שהיה לפני כן למה שעכשיו".

שחקני מכבי פתח תקווה חוגגים (חגי מיכאלי)שחקני מכבי פתח תקווה חוגגים (חגי מיכאלי)
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה