בעוד קצת פחות משבועיים, אמורים חניכי קורס הפרו של ההתאחדות לכדורגל, בשיתוף אופ"א, להמריא לז'נבה, להשתלמות בת שלושה ימים כחלק מהליך קבלת רישיון הפרו המיוחד ותעודת הסיום.

אלא שמאחורי הקלעים, זה יקרה בשבוע בו הליגות המקצועניות בישראל ישוחקו באופן מלא והדבר ישפיע על חניכי הפרו השונים. ההשתלמות אגב תכלול מאמנים משלוש מדינות נוספות, ביניהן אירלנד, עמה יש כיום יחסים מתוחים.

בין המאמנים אשר נמצאים בקורס ניתן למצוא את מאמני הליגה הלאומית אלירן חודדה, דוד מרטן, אלון זיו, אדהם האדייה ועופר טסלפפה, כאשר בליגת העל ניתן למצוא את מאמן מכבי פ"ת רן קוז'וק ועוזרי מאמני מכבי חיפה שחר וייזינגר ודושאן מאטוביץ'.

דוד מרטן (לילך וויס-רוזנברג)דוד מרטן (לילך וויס-רוזנברג)

חניכי הקורס אמורים להמריא לשווייץ בשעות הצהריים המוקדמות של יום שלישי ולשוב לארץ ביום שישי בצהריים. משמעות הדבר היא שהם יפספסו את אימוני קבוצותיהם בימים רביעי, חמישי ושישי, כאשר באימוני הבוקר של יום שלישי יוכלו לקחת חלק, רק אם האימונים יתקיימו בשעה מוקדמת.

בנוגע למאמני הלאומית נמצא פתרון, לאחר שההתאחדות לכדורגל פנתה למנהלת הליגות ואישרה שקבוצותיהם ישחקו בשני, מלבד טסלפפה, שצפוי להתמנות למאמן עירוני ראשל"צ שמשובצת כעת ביום שישי וחודדה, שקבוצתו עירוני טבריה תפגוש למשחק העונה את עירוני ק"ש והוא צפוי להמריא יום לאחר מכן.

הבעיה נוגעת בעיקר לקוז'וק ובייחוד לצוות העובד במכבי חיפה. למכבי פ"ת אמור להיות באותו השבוע משחק מול בית"ר ירושלים, שעשוי להיות גורלי במיוחד על העפלת הקבוצה לפלייאוף העליון והסיכויים לדחות אותו מספר ימים קדימה נראים קלושים ביותר, שכן צפוי זה להיות מחזור מכריע בשעה אחידה. אולם, ייתכן וקוז'וק יחזור קודם לכן.

שחר וייזינגר (עמרי שטיין)שחר וייזינגר (עמרי שטיין)

בנוגע לצוות הירוק מכבי חיפה אמורה לשחק ביום חמישי מול פיורנטינה, כאשר וייזינגר ומאטוביץ' ימריאו יחד עם הקבוצה מהכרמל וייעדרו. יש לציין, שהכסף ששולם לא יוחזר, אך התשלום לקורס נעשה בכללותו מלכתחילה בסכום של 27,000 שקלים. 

בכל אופן, בהתאחדות לכדורגל, שקיבלה את הרישיון מאופ"א להפעלת הקורס, הבהירו כי לוח המשחקים נלקח בחשבון וגם אלו שלא יוכלו לצאת לנסיעה, יוכלו לקבל את התעודה.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה