מכבי פתח תקווה על הגל. הקבוצה של רן קוז'וק, רשמה אמש (שבת) 0:1 שלישי ברציפות, הפעם על בני ריינה ופתאום, למרות שבקבוצה עדיין מנסים לברוח מהתחתית, חושבים גם אם בקטן, על הפלייאוף העליון.

קרדיט רב ניתן למאמן רן קוז’וק, שבסיום המשחק נכנס לחדר ההלבשה ואמר לשחקנים שמגיע להם לחגוג, כאשר נראה שבינתיים כל שחקני הרכש שהביא מספקים תרומה. עוביידה חטאב הצטרף בצורה מעולה למרכז ההגנה, כאשר כבר לאחר המשחק, במועדון לא מתביישים להגדיר את הבלם אנדראס קארו כ"בינגו", כשאמש הוא שיחק לאחר חודשיים ללא דקת משחק. אליהם אפשר להוסיף את מוחמד הינדי, שמזמן כבר הפך לאחד השחקנים הכי יציבים והמחויבים במועדון.

"השלם שלנו גדול מסך חלקיו", אמרו במועדון בסיום והסבירו שבמצב הנוכחי אין שחקן בסגל שהקבוצה תלויה בו. "זה לא שאם לא נגיע לפלייאוף העליון נהיה מאוכזבים. אם נסיים את העונה בלי לחץ בתחתית זו הצלחה מסחררת". הישארות רגועה שכזו כמובן תשאיר גם את המאמן בתפקידו, כאשר עד כה קיימת שביעות רצון גדולה ממנו ובמועדון רואים בו כאחד שיישאר פרק זמן בלתי מבוטל.

אולם, במועדון מודים שאחת הסוגיות הכי חשובות היו פתירת המשבר בין עידן טוקלומטי והקהל. אמש, ההרמוניה חזרה, כאשר הקהל חזר לעודד את השחקן. לאחר המשחק מול מכבי נתניה כך מתברר, בעת שהשחקנים ירדו לחדר ההלבשה, קראו המגן ירדן כהן והקשר מאור לוי לשחקן, כשביחד עמו הם שוחחו עם הקהל, השחקן התנצל והוחלט שייצאו לדרך חדשה.

עידן טוקלומטי חוגג (חגי מיכאלי)עידן טוקלומטי חוגג (חגי מיכאלי)

אבל עם כל הכבוד, הסיפור הגדול מגיע מהקשר ניב יהושע. אז נכון, תפקיד הקשר האחורי הוא לא הכי נוצץ, אולי המספרים בו לא בולטים, אבל בפ"ת תולים תקוות בקשר הצעיר, שאתמול היה הטוב במגרש וסיפק את בישול שער הניצחון לטוקלומטי.

במועדון מספרים על ילד צנוע ביותר, שתאמינו או לא, עד לפני שלושה שבועות, עבד גם לפרנסתו כמאמן ראשי בקבוצת הילדים של המועדון. אלא שההשתלבות בקבוצה הבוגרת עשתה את שלה, כאשר בחוזהו הוכנס סעיף שאם ירשום חמש הופעות בוגרים העונה, משכורתו תשודרג ולכן הוא עזב את תפקיד המאמן. בכל אופן, בפ"ת מיהרו להרגיע והבהירו כי השחקן חתום לחמש עונות נוספות במועדון.

בינתיים, מי שנכנס לעניינים הוא טל בן חיים, שכפי שחשפנו, יהיה ראש מערך הסקאוטינג. אז נכון, בשל עניינים כאלו ואחרים הוא עדיין לא הודיע על פרישה, אך בפועל הוא החל את תפקידו במועדון ונהיה מעורב יותר ויותר. בשבוע שעבר, בימים האחרונים של חלון ההעברות, הוא כבר לקח חלק פעיל. "טל יודע שבגלל הפציעה הוא לא יכול לתרום כרגע על המגרש, אז הוא תורם מחוצה לו", החמיאו בקבוצה.

לקראת המשחק מול הפועל ב"ש בשבוע הבא, בפ"ת יקבלו בחזרה את החלוץ סאליו גויינדו שהחלים מפציעתו ובקבוצה לא רצו לסכנו. אך שווה לשים לב לבן שהר, שמאז הגעתו של קוז'וק, הפך לשחקן הרכב קבוע ומאז שפותח, אחוזי ההצלחה של הקבוצה גבוהים מאוד. אז נכון, השנה שהר כובש פחות משהוא רגיל, אך גם תפקידו שונה והוא מתעסק ביותר ויותר משימות הגנתיות לטובת הקבוצה. 

רן קוז'וק (ראובן שוורץ)רן קוז'וק (ראובן שוורץ)

"אני מסכים שאנחנו קבוצה שונה. האווירה שונה, המאמן מעמיד אותנו בצורה שונה ואנחנו לוחצים גבוה. רואים את זה על המגרש", סיכם הקשר מאור לוי. פלייאוף עליון? אני מאמין מאוד שאנחנו יכולים להגיע לשם והאמנתי מתחילת העונה. עם הניצחונות והביטחון שקיבלנו, אני מאמין שאנחנו יכולים לעשות את זה".

"אני מרגיש הרבה יותר, אבל אני מצפה מעצמי ליותר. בכל אופן, אני שמח שהקבוצה נראה טוב ואנחנו מצליחים לחבר ניצחונות. אנחנו צריכים תמיד להיות עם יד על הדופק ולהתייחס לכל משחק לגופו. צריך לעשות הכול כדי לנצח גם בשבוע הבא בב"ש".

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה