אליאל פרץ לא ישכח כל כך מהר את משחק הגביע הקפריסאי מול א.א.ל לימסול. אפולון ניצחה 1:3, אבל מה שזכור מהדרבי הזה הוא האגרוף שחטף הקשר הישראלי מבלם היריבה, לואי דה לוקאס, מה שהוביל לתגרת ענק על הדשא וגם להרחקה המוזרה דווקא של פרץ, בנוסף לאדום שראה דה לוקאס.

בינתיים בלם א.א.ל הגיב לאירוע האלים בציוץ בטוויטר, התנצל וגם האשים "שחקן יריב" בגזענות. “אני רוצה לפנות לאוהדים, לחברים בא.א.ל, להתאחדות ולרשויות", כתב דה לוקאס, “אני רוצה להביע את התנצלותי הכנה ולהביע חרטה על התקרית. המעשים שלי בלתי מתקבלים על הדעת ולא מקצוענים, ואני רוצה להתנצל בפני השחקן השני, אבל גם בפני כולם על התנהגותי הפזיזה.

“בקריירה המקצוענית שלי, מעולם לא חוויתי אירוע כזה. בכל קבוצותיי, ההתנהגות שלי הייתה מקצוענית לחלוטין ומעולם לא היה לי עימות עם שחקן יריב או מהקבוצה. אני לא מתרץ את מעשיי, לצערי ההתנהגות הלא מקצוענית של השחקן היריב מרגע שהחל המשחק ערפלה את שיקול הדעת שלי".

דה לוקאס לא מזכיר את פרץ בהצהרה שלו, אבל לכאורה ניתן לחשוב שב"שחקן השני" הוא אכן מתכוון לישראלי. אבל כדאי לציין שהבלם טוען שהגזענות שספג לכאורה התרחשה מתחילת המשחק, בעוד פרץ עלה לשחק כמחליף רק בדקה ה-77.

בכל אופן דה לוקאס המשיך בדבריו: “במהלך המשחק ספגתי שוב ושוב עלבונות גזעניים מאוד ועל רקע אישי. אני לא רוצה לתת במה למילים שנאמרו כלפיי. מעולם בקריירה שלי לא חוויתי כזו גזענות על המגרש, התסכול וההשפלה שחוויתי ערפלו את שיקול הדעת שלי. התגובה שלי הייתה ניסיון עלוב לעצור את מה שקרה לי.

“אני רוצה להבהיר שאין תירוץ למעשיי. כשאתה חלק מספורט כמו כדורגל שמקדם פייר פליי, אני מאמין שזה חשוב להבהיר את הדברים שהובילו למעשיי. התלוננתי כבר במשטרת קפריסין והתחלתי בתהליך של דיווח על התנהגות גזענית לרשויות, לאופ"א ולפיפ"א".

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה