איה עאבד, שופטת אזורית בישראל, שיחקה בימים האחרונים במדי נבחרת הנשים של פלסטין כשפתחה בהרכב בשלישי ב-0:1 על עיראק ואמש (חמישי) ב-0:1 על סוריה. באיגוד השופטים הודיעו היום (שישי) כי היא תקבל הודעה על סיום דרכה.

באיגוד השופטים ערכו עם עאבד בירור והיא טענה: “בזמנו נתנו לי אישור לשחק גם בעראבה ובמקביל גם להיות שופטת באזורים, מבחינתי זה אותו הדבר”. באיגוד ראו זאת בחומרה והודיעו מיידית על שחרורה. “היא יכולה ללכת לשפוט ולשחק בליגה הפלסטינית”, אמר גורם באיגוד השופטים. 

מאיגוד השופטים נמסר: “איה עבד היא אכן שחקנית בעארבה ושופטת אזורית במקביל. בעבר שפטה בסגל ליגה א', אך עקב בעיות והפרות משמעת שונות כשחקנית ניתן לה אישור לשפוט רק באזורים ולשחק במקביל, כאשר אצל נשים שעברו קורס שיפוט זה מקובל”.

איה אעבד (10) בהרכב (אינסטגרם)איה אעבד (10) בהרכב (אינסטגרם)

“עם זאת, באופן חד משמעי וברור, עבד לא ביקשה ולכן גם לא קיבלה אישור לשחק בקמפיין הנוכחי של נבחרת פלסטין! מה שעשתה או לא עשתה בעבר לא רלוונטי לתקופה זו, וחשוב לשוב ולהדגיש – היא לא קיבלה אישור לשחק בנבחרת פלסטין כלל וכלל!”

“ביום ראשון עבד תקבל הודעה רשמית מהאיגוד שאולי היא יכולה לשחק ולשפוט בנבחרת פלסטין, אבל בשום פנים אופן היא כבר לא חלק באיגוד השופטים הישראלי”, הוסיפו. 

נבחרת הנשים של פלסטין ניצחה אמש את סוריה במשחק שנערך בג’דה שבערב הסעודית והעפילה לחצי גמר אליפות מערב אסיה לנשים.

בושה: דגלי פלסטין הונפו במשחק הנבחרת
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה