הכישלון של נבחרת ישראל אתמול (חמישי) בדמות ה-4:1 המשפיל וההדחה נגד איסלנד ממשיכה להכות גלים במדינה. רוב אזרחי ישראל סירבו לקבל את תצוגת הנפל ואי העפלה נוספת לטורניר גדול, כאשר מי שבחר לפרוק את דעתו היה שמעון הדרי והוא לא ריחם בכלל.

הדרי רשם: “ב-35 שנות אימון וניהול והכשרת מעל 700 מאמנים, מתוכם כ-150 בינלאומיים, אני אומר את מה שאני משנן לחניכי הקורסים אותם אני מעביר: ‘נבחרת ישראל בכלל והכדורגל הישראלי בפרט’. די לחפש את האשמה בכישלונות הנבחרת במאמנים”.

הדרי הסביר: “צוותי האיתור מורכבים מאנשי ספורט ששעות האימון בליגות הבכירות שלהם מקבילות לכף יד של נגר. ומכאן ניגע באמת שרובם מנסים לטייח – רוב מחלקות הנוער שלנו בארץ הינם ‘מחלקות גבייה’. מגדלים בה הכנסות ותוצאות ולא שחקנים. המנהלים המקצועיים במחלקות הם מינויים של מקורבים ללא שום הסמכה רשמית”.

שמעון הדרי (עמרי שטיין)שמעון הדרי (עמרי שטיין)

עוד אמר: “כל מה שמעניין את רוב מנהלי ובעלי המחלקות זה הצ’ק של הורה החניך, ‘האם יעבור או לא יעבור’. רוב הקבוצות לא מקבלות את התקציב שמגיע להן מהבוגרים ומכאן שלכל מאמן שאחראי על עיצוב חומר הגלם של השחקן מקבל 30 שחקנים כאלה והוא בודד. נראה לכם שאפשר בדרך הזו לעצב שחקן? אין סיכוי שנגדל שחקנים ככה נ-ק-ו-ד-ה.

“עוד כ-100 שנים נדביק את הפערים מהיורו ומונדיאל, כי אנחנו חלטורות. אין מספקים מתקנים, ממשיכים לחסוך אנשי מקצוע במחלקות הנוער, ממנים מינויים של קשרים ולא כישורים. מובילי הספורט בארץ – תבואו בתלונות רק כלפי עצמכם. ‘הפוסל במומו פוסל’. רק אתם אשמים, לא אלון חזן ולא יוסי בניון ולא שום מאמן שהיה בעבר ויהיה בעתיד”.

הדרי סיכם: “כדי לקדם את הנבחרת בעשור הקרוב כל שתוכלו לעשות זה רק לאזרח שחקנים שהרמה הפיזית והבנייה הפיזולוגית תנסה להשתוות לאירופאים. חג פורים שמח”.

עמית לוינטל מסכם את האכזבה מול איסלנד
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה