נבחרת ישראל הושפלה אתמול (חמישי) עם התרסקות שתיזכר לדורות. שחקניו של אלון חזן אירחו בבודפשט את איסלנד למשחק חצי גמר פלייאוף העלייה ליורו, ערן זהבי כבר העניק יתרון בפנדל, אבל משם הכול התרסק והסקנדינביים חגגו בדרך ל-1:4. ישראל תמשיך לחכות להופעת הבכורה שלה ביורו, בזמן שבמדינת האי הקטנה מהצפון חגגו את ההישג.

הכוכב הגדול היה אלברט גודמונדסון שחזר לנבחרת לראשונה מאז יוני והבקיע שלושער. נגד חלוץ גנואה עומדים כתבי אישום בטענה לתקיפה מינית, מה שלא מנע מאנשי ההתאחדות לזמנו לסגל, אך הם סירבו לאפשר לו לדבר עם התקשורת אחרי המשחק. התיק נגדו נסגר בעיקרון, אך הפרקליטות ערערה והסערה סביבו עדיין קיימת באיסלנד.

ב-’VISIR’ זעמו: “ההתאחדות פשוט סירבה לתת לגודמונדסון להתראיין ולא הסבירה את ההחלטה”. בתקשורת המקומית תהו מאוד על בחירת ההרכב של חזן ונכתב: “אוסקר גלוך פתח באופן מפתיע מאוד על הספסל, כשהוא נכנס ישראל השתפרה מאוד ולשחקנים שלנו הייתה בעיה”. שחקן רד בול זלצבורג נכנס רק בתחילת המחצית השנייה.

ארנור טראוסטסון חוגג (רויטרס)ארנור טראוסטסון חוגג (רויטרס)

“לא שיחקנו כדורגל גדול, אבל המזל היה איתנו וזה היה ניצחון של אופי”, סיכם ויקטור פלסון. “כשכולם נותנים 100 אחוז וכולם מוכנים, אתה מרוויח את המזל שלך. זו הייתה מנטליות מטורפת, אנשים גמורים אחרי המשחק כי הם נתנו הכול. זה היה מאמץ קבוצתי שלחלוטין הביא לניצחון הזה, זה גם הביא לעובדה שהמזל היה איתנו בהחמצת הפנדל”.

המגן הימני משוכנע שאיסלנד טובה יותר מישראל: “הראינו את זה בחלק השני של המחצית הראשונה. אולי לא הצגנו את זה הרבה במחצית השנייה, אבל ב-10-15 הדקות האחרונות שלטנו הרבה יותר ושיחקנו כמו שצריך. שינינו את הטקטיקה שלנו ויצרנו קצת רווח לעצמנו. היה לנו מזל והרבה אופי”. אחרי החמצת הפנדל, הם כבשו עוד שניים.

ארנור טראוסטסון, כובש השער השני, הוסיף: “היה קשה לקבל את הפנדל השני, ה-VAR לא היה החבר הכי טוב שלנו בקמפיין הזה, זה היה מלחיץ אבל למרבה המזל הוא פשוט החטיא את המסגרת”. ארנור סיגורדסון שתוקל בחריפות על ידי רוי רביבו, שגם הורחק בעקבות זאת, אמר: “זה היה תיקול מרושל שהיה ראוי לאדום, אין ספק”.

אנתוני טיילור מרחיק את רוי רביבו (רויטרס)אנתוני טיילור מרחיק את רוי רביבו (רויטרס)

אנדרי יוהאנסון המחליף אמר: “הפנדל עורר אצלנו כאוס מוחלט, הם החמיצו, הענשנו והם נשברו”. גודמונדור תוראריסון הוסיף: “הפנדל? הייתי משוכנע שהוא יפשל, כמובן שזה היה רגע קשה, אבל למרבה המזל הוא באמת החמיץ והצלחנו לסיים את העבודה. חשבתי שגם אם יהיה 2:2 אנחנו ננצח כי היינו ביתרון מספרי ויצרנו מלא מצבים”.

עמית לוינטל מסכם את האכזבה מול איסלנד
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה