המנהל המקצועי של נבחרת ישראל, יוסי בניון, שעומד במוקד מרכז הביקורות יחד עם המאמן אלון חזן על הכישלון הכפול שהתחיל במוקדמות היורו, שם הנבחרת סיימה במקום השלישי ואתמול (חמישי), בתבוסה 4:1 לאיסלנד, יצטרך לתת דין וחשבון בפני ראשי ההתאחדות והעומד בראשה שינו זוארץ על הסיבות שהביאו את הנבחרת לאחד הכישלונות הקשים שידע הכדורגל הישראלי בכלל והנבחרת בפרט. 

את קולו של בניון ניתן היה לשמוע רק בארוחה שלאחר המשחק. בניון אמר לשחקנים: “אני יודע שכולם מאוכזבים ושכולנו רצינו לעלות ליורו, אני מאמין שזה יקרה בקרוב ונצליח לעלות לטורניר גדול. כולנו רצינו ועשינו הכול וזה לא הספיק הפעם, אני ראש המערכת המקצועית והאחריות היא קודם כל עליי. חשוב שנישאר ביחד בלי האשמות”. שחקנים בנבחרת מעידים שלאורך כל ההתכנסות האחרונה בהונגריה לקראת איסלנד, בניון לא דיבר אפילו פעם אחת במהלך האסיפות ורק חזן היה זה שדיבר בעיקר בפן המקצועי. עכשיו, לכולם כבר ברור כי בניון וחזן לא ימשיכו מן הסתם אחרי שנכשלו בתפקידם.

בניון, מרגע כניסתו לתפקיד, משך לא מעט אש וכותרות סביב תפקודו וההחלטות שקיבל שהגיעו לשיא עם ההחלטה שלא לאפשר לכוכב ומלך שערי הנבחרת, ערן זהבי, להיות חלק מקמפיין המוקדמות בגלל פרשת החדר. הדבר גרם בדיעבד לאיבוד כמה נקודות חשובות כמו במשחק הפתיחה מול קוסובו, כשרק מאוחר יותר ובלחץ של לא מעט גורמים, בניון החליט להחזיר את זהבי, שהסכים לקבל עליו את התנאי לחלוק חדר. אלא שזה היה כבר מאוחר מדי והנבחרת רשמה כישלון חרוץ במוקדמות שכאמור גלש למשחק הנפל מול איסלנד.

אלון חזן (ראובן שוורץ)אלון חזן (ראובן שוורץ)

חדר ההלבשה בסיום אתמול סיפר את תמונת המצב במלואה. השחקנים היו בדיכאון מוחלט ולפחות נודע להם שמשחק הידידות שתוכנן בבוסניה ביום שלישי בוטל והנבחרת תעשה את דרכה חזרה לארץ ביום ראשון: “אם היינו צריכים לנסוע לבוסניה זה היה העונש הכי גדול שיכולנו לקבל אחרי התבוסה אתמול. קשה להאמין שהובסנו מול שונאי ישראל האלה. כולם כאן שבורים ונמצאים בדיכאון, נפלנו בשני מצבים נייחים והכי מצחיק שרק בצהריים אתמול הייתה לנו אסיפה על מצבים נייחים. ספגנו אדום הזוי ואחרי החמצת הפנדל של ערן היה ברור שאנחנו הולכים למקום לא טוב”.

חזן לא היה נקי מביקורת אתמול ולא במקרה. ההחלטה שלא להרכיב את הלגיונר שמצוי בכושר הכי טוב, אוסקר גלוך, גרמה לכעס גדול. “כולנו היינו מופתעים כאשר הוחלט שגלוך לא פותח. לצערנו ההרכב לא הצדיק את עצמו וחבל ששוב נפלנו במצבים הנייחים”, אמרו בנבחרת. הביקורות היו לא רק על פרסום ההרכב ממנו נגרעו שחקנים דוגמת נטע לביא או מוחמד אבו פאני אלא בעיקר על הקלות בה הנבחרת סופגת שני שערים. “אנחנו לא מספיק טובים עדיין. האיסלנדים אולי בינוניים אבל מאוד יציבים, אנחנו עדיין לא מסוגלים להוביל ולתת ליריבה להשתגע. אם תוך 10 דקות היריבה משווה אז הכול לא נכון אצלנו”, ציינו בנבחרת.

לקראת הקמפיין הבא, שם אמור לעמוד מאמן אחר על הקווים, ברק בכר, אופיר חיים, רוני לוי או מאמן זר, לא מן הנמנע ששחקנים ותיקים דוגמת הבלם מיגל ויטור וזהבי יסיימו את דרכם ויפנו מקום לשחקנים אחרים. כל ההחלטות בכל מקרה יתקבלו רק לאחר שניתן יהיה לדעת את זהות המאמן שיעמוד על הקווים ואם יש צורך במנהל מקצועי במקומו של בניון שצפוי לסיים.

אלון חזן: "אני לא קורא לזה סיוט"
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה