היא חוזרת...אחרי שנתיים שלא התקיימה עקב משבר הקורונה, אליפות כדורעף החופים חוזרת ובגדול. האליפות הארצית מתוכננת להתקיים על חוף הים בנווה ים בצמוד לפארק המים שונית, ב-31.05-01/06/2022. ההרשמה החלה כבר בתחילת החודש (אפריל) ותסתיים ב-29.4.2022.

אליפות כדורעף החופים מתקיימת בחוף נווה ים אשר במועצה האזורית חוף הכרמל כבר מעל 20 שנה והינה אחד מאירועי השיא הספורטיביים במערכת החינוך. האליפות הארצית מעבר להיותה אירוע גדול בכל קנה מידה, חווייתי וספורטיבי, חותמת את האירועים הגדולים בספורט לאורך כל שנת הלימודים.

בכל שנה משתתפות בו עשרות קבוצות עם אלפי משתתפים/ות זאת, בחגיגה ספורטיבית נהדרת ולא בכדי האליפות נחשבת לאירוע הספורט לתלמידים ותלמידות הגדול במדינה  עם מספר המשתתפים/ות הגדול ביותר, עם כיסוי תקשורתי מקיף וזאת על פני יומיים. את האליפות מארגנים משרד החינוך, הפיקוח על החינוך הגופני בשיתוף המועצה אזורית חוף הכרמל, התאחדות הספורט לבתי הספר בישראל המפיקה את האירוע, פארק המים שונית נווה ים ואיגוד הכדורעף בישראל.

האליפות הארצית בכדורעף חופים (ארז עוזיר)האליפות הארצית בכדורעף חופים (ארז עוזיר)

בשנה"ל תשע"ט לקחו חלק באליפות כ-2500 משתתפים/ות מ-57 בתי ספר. 410 קבוצות מכל הארץ התחרו בכ-1400 משחקים, שהתקיימו על 30 מגרשים שהוקמו במיוחד לטובת האליפות על חוף הים. האליפות תופעלה ע"י כ-300 אנשי צוות בכל יום משחקים. אין ספק שהאירוע הספורטיבי הזה הינו חוויה מדהימה, המשלבת אווירה קיצית, צעירה, מותחת ומהנה.

האליפות הארצית בכדורעף חופים כוללת – 6 קטגוריות:

תלמידים ז' – ח': 4 משתתפים + עד 4 מחליפים

תלמידות ז' – ח': 4 משתתפות + עד 4 מחליפות

תלמידים ט': 3 משתתפים + עד 3 מחליפים

תלמידות ט': 3 משתתפות + עד 3 מחליפות

תלמידים י' – י"ב: 3 משתתפים + עד 3 מחליפים

תלמידות י' – י"ב: 3 משתתפות + עד 3 מחליפות

שיטת המשחקים

מוקדמות

הקבוצות תחולקנה לבתים של 2, 3 או 4 קבוצות בבית. בבית של שתי קבוצות, יתקיים משחק כפול, בבית של שלוש קבוצות ישוחק בשיטת ליגה בת סיבוב אחד ובבית של ארבע קבוצות ישוחק בשיטת גביע שני חצאי גמר, גמר ודירוג.

האליפות הארצית בכדורעף חופים (ארז עוזיר)האליפות הארצית בכדורעף חופים (ארז עוזיר)

הקבוצה הראשונה מכל בית תעפיל לשלב הבתים העליונים. חלק מהקבוצות המדורגות במקום השני בשלב הבתים במוקדמות יעפילו לשלב הבתים העליונים, שאר הקבוצות המדורגות במקום השני (משלב הבתים במוקדמות) וקבוצות המדורגות במקומות 3,4 בבתים בשלב המוקדמות ימשיכו למשחקי דירוג (שלב הבתים התחתונים). (קביעת מספר העולות מהמוקדמות לשלב השני תיקבע סופית לאחר סיום ההרשמה).

שלב המשחקים השני

כל המשחקים בשלב השני ישוחקו בשיטת המפסיד יוצא עד משחק הגמר.

ההרשמה לאליפות הארצית בכדורעף חופים החלה, אל תפספסו ותישארו בחוץ…הקדימו את הרשמתכם/ן …נתראה על החוף..

האליפות הארצית בכדורעף חופים (ארז עוזיר)האליפות הארצית בכדורעף חופים (ארז עוזיר)
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה