הפועל אשדוד היא אלופת המדינה בכדוריד. היא השיגה הערב (שני) ניצחון 1:3 בסדרת גמר הפלייאוף בליגת ווינר מול א.ס רמת השרון, לאחר שגברה עליה 30:31. זהו תואר האליפות השני שאשדוד זוכה, שלוש שנים אחרי שהושג הראשון וההיסטורי, ובכך הקבוצה הנהדרת מהדרום מסיימת עונה מושלמת מבחינתה עם טראבל של תארים - בעקבות הזכיות בגביע המדינה (גם כן מול רמת השרון), ולפני כן בגביע ווינר-שופטים.

זו הייתה סדרת גמר נהדרת, לראשונה בהיסטוריית גמר הפלייאוף מבלי נציגה ראשונית, בעונה מלאת שיאים - כפי שקרה בגמר גביע המדינה (אחרי 22 שנים). אשדוד ורמת השרון הביאו הרבה כבוד לכדוריד, בסדרת פלייאוף כלשהי ראשונה בהיסטוריה ביניהן, וזה מדהים כי במבט לפני עשר שנים בדיוק, אשדוד ירדה ליגה ורמה"ש סיימה רק שישית.

העונה כאמור, הן היו שתי הקבוצות הטובות ביותר, שסיימו בשני המקומות הראשונים את הליגה הסדירה והבית העליון, וכאמור גם נפגשו בגמר גביע המדינה. הן פתחו את הסדרה הזו עם דרמות של ממש. רמה”ש השיגה שוויון (פעמיים רם טורקניץ השווה) בשני המשחקים הראשונים, שגררו בפעם הראשונה בהיסטוריית גמר הפלייאוף משחקים להכרעות בהארכה.

עדן ג'ינג'י זורק (הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד)עדן ג'ינג'י זורק (הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד)

רמה”ש כאמור עשתה בעונה הזו היסטוריה, כשהעפילה לראשונה בתולדותיה לגמר הגביע ולגמר הפלייאוף, אבל לא הצליחה לקטוף את התארים, למרות שסיימה את העונה הסדירה ואת הבית העליון במקום הראשון. זו הייתה עונה מרתקת בעוד היבטים, בהעפלה של חולון בפעם הראשונה לחצי גמר הפלייאוף, בכך שהמועדון המעוטר ביותר בתולדות הכדוריד הישראלי, הפועל ראשל"צ, הודח בשלבים מוקדמים - ברבע גמר גביע המדינה וברבע גמר הפלייאוף. גם היריבה העירונית המעוטרת, מכבי ראשל"צ, לא הצליחה להעפיל לאף גמר.

אנדראה ווקייביץ', מאמנה הסרבי של אשדוד, הוא גם המאמן הזר הראשון שמוביל קבוצה בישראל לדאבל, בטח לטראבל: "מדהים, מדהים, זו עונה בלתי נשכחת ואני המאמן הכי גאה בעולם. לא ויתרנו ולא נכנענו בשום רגע העונה, והמשחק הזה מסכם הכל. וואו, איזו סדרה זו הייתה. איזו עונה!".

מרקו צ'ורצ'יץ' וניב לוי במאבק (הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד)מרקו צ'ורצ'יץ' וניב לוי במאבק (הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד)

כבשו לאשדוד: איליץ’ (תשעה שערים), באביץ’ (שמונה), ניב לוי (ארבעה), ריסטו וויצ’יץ’ (MVP) ושחר לוין (שלושה כ"א), גרא וסטלמן (שניים כ"א) ומילאן קוסאנוביץ’ רשם 10 עצירות.

כבשו לרמה”ש: טורקניץ’ וצרפתי (חמש שערים כ"א), צ’ורצ’יץ’ ומוסיץ’ (ארבע כ"א), שקלים והרשקוביץ (שלושה כ”א), אפו, ג’ינג’י ומוטולה (שניים כ"א).

אברהמי: ״מאושר לעלות עם קרית אתא״
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה