שבועיים שטוקיו הייתה שקטה, התושבים היו רגועים, הכבישים לא היו סואנים יותר מבדרך כלל, הפקקים היו אותם פקקים והדבר היחיד שהטריד את המקומיים היה ההתפשטות המחודשת של נגיף הקורונה ומאמצי הבלימה של הממשל. 

אז נגמרו השבועיים ונגמר השקט כי בימים האחרונים חזרו להציף את העיר ספורטאים ואנשי ספורט לקראת המשחקים הפראלימפיים שיפתחו ביום שלישי הקרוב בטקס הפתיחה. כבר הבנתם שאין יותר מדי תכונה ברחוב, אם לא היו שלטים גדולים ופסטיבלים לקראת המשחקים האולימפיים, לא תמצאו כאלה גם לקראת המשחקים הפראלימפיים.

נבחרת השחייה עם איחול לנבחרת הפראלימפית

אם חיפשתם פיצוי על האולימפיאדה, אז צר לנו לאכזב אתכם, זה לא מה שהעיר טוקיו מציעה, וזה לא מה שתקבל. העיר אומנם יפה, מטופחת אבל אין אף זכר לחגיגה שמייצרים משחקים אולימפיים ופראלימפיים ושום תזכורת לדבר הגדול שיתקיים פה בשבועיים הקרובים.

טוקיו 2020 (רויטרס)טוקיו 2020 (רויטרס)

אם אפשר להגיד משהו אחד על היפנים זה שהם מאוד נחמדים ואדיבים, הכול תמיד יעשה בחיוך והם יהפכו את העולם כדי לתת לך תשובה, עד שתגיע הבעיה ואז יש דרך אחת, הדרך שלהם. הכול מאוד מסודר, מאורגן ומתוקתק ברמת הבדיקות, הסדר, הארגון והקפדנות. עד כמה קפדנים אתם שואלים? כשנחתנו, לאחת הצלמות היה סנדוויץ’ שוקולד בתיק, המשטרה בודקת על ידי כלב מחמד קטן שמריח תיק תיק וביקשה מהצלמת לגשת עם הסנדוויץ’ למעבדה מיוחדת בשדה התעופה שם עבר בדיקה ושוחרר. לסנדוויץ’ אגב, שלום. 

עיתונאים מכל העולם מגיעים לסקר את המשחקים הפראלימפיים, קרוב ל-5,000 ספורטאים ייקחו חלק באירוע שיש לו עוצמות אדירות שקשה להעביר הלאה. כלל ספורטאי המשלחת הישראלית מלבד הקלעים, יוליה צ׳רנוי, דורון שזירי וחותרת הקיאק פסקל ברקוביץ’ כבר בטוקיו, את היומיים הקרובים הם יעבירו באימונים ובהסתגלות למזג האוויר החם והלח, ולדברים הקטנים כמו להתרגל מחדש לכיסאות הגלגלים, להתרגל לאמצעי הקירור בחום היפני.

שייטי המשלחת הפראלימפית (קרן איזיקסון)שייטי המשלחת הפראלימפית (קרן איזיקסון)

יש הרבה דברים מיוחדים במשחקים פראלימפיים, ואם כבר דיברנו על כלבים אז אחד מהדברים המיוחדים הם כלבי הנחיה של הספורטאים העיוורים. אחיה קליין, אחד מחותרי סירת הרביעייה, שנפצע בפיצוץ מנהרת חמאס ב-2013 ואיבד את הראיה הגיע עם הכלב נייט לטוקיו, נייט עוזר לכוון את אחיה, אבל במים הוא נשאר בחוץ ואחיה מתמודד לבד, אלא שנייט לא כל כך אוהב את זה, ורוצה לעשות דבר אחד בזמן שאחיה במים. לקפוץ גם הוא למי טוקיו ולהתקרר. 

נייט, כלב הנחייה של אחיה קליין (קרן איזיקסון)נייט, כלב הנחייה של אחיה קליין (קרן איזיקסון)

כרגע הדבר שהכי מטריד את המארגנים וגם את ראשי המשלחת הישראלית זה הקורונה, כל ספורטאי שקצת לא מרגיש טוב ניגש להיבדק, ובכלל כל מי שמגיע לכפר מחויב לעשות בדיקת קורונה יומית בימים הראשונים. חלק גדול מהמשלחת עתיד לצעוד בטקס הפתיחה ביום שלישי שכבר ביום הראשון ישנו סיכוי למדליה ישראלית ראשונה כשהשחיין הישראלי- ערבי איאד שלבי יקפוץ למים ב-100 מטר גב.