אחד הסיפורים הגדולים ביותר של המשחקים האולימפיים בטוקיו, שנמשכים בקצב גבוה גם היום (רביעי), הוא כמובן זה של סימון ביילס. המתעמלת האולימפית האגדית, שזכתה ב-4 מדליות זהב במשחקים בריו 2016, הייתה פייבוריטית גדולה לשחזור ההישג גם בטוקיו.

היא פרשה כזכור באמצע תרגיל הקרב-רב הקבוצתי והודיעה כי לא תשתתף ברוב הגמרים האישיים, בעקבות משבר נפשי שהושפע ממות דודתה וממחלה בשם “טוויסטיז” שמשפיעה על תפיסת המרחב בעת ביצוע תרגילי התעמלות.

כעת, ביילס נפרדה מהמשחקים האולימפיים בפוסט באינסטגרם: “לא הדרך שבה דמיינתי או חלמתי שהחוויה האולימפית השנייה שלי תלך, אבל אני גאה לייצג את נבחרת ארצות הברית. תודה לכולם על האהבה והתמיכה, אני מאוד מעריכה את זה. אני שמחה שעזבתי את טוקיו עם עוד 2 מדליות ו-7 בסך הכל”.

ביילס נפרדת (רויטרס)ביילס נפרדת (רויטרס)

ביילס זכתה בכסף בתרגיל הקרב-רב הקבוצתי עם נבחרת ארצות הברית ובארד בתרגיל הקורה. היא אחת המתעמלות המעוטרות והגדולות בכל הזמנים, ובסבירות גבוהה המשחקים הנוכחיים, בגיל 25, יהיו המשחקים האולימפיים האחרונים שלה.

כמו כן, גם הטניסאי מספר 1 בעולם, נובאק ג’וקוביץ’, שביקר את ביילס על פרישתה והקושי שלה להתמודד מנטלית ולאחר מכן הפסיד בחצי הגמר וגם בקרב על מדליית הארד למרות הציפיות ממנו לחזור עם מדליית הזהב, סיכם את הטורניר שלו בטוקיו ונפרד בציוץ: “זו הייתה פריבילגיה אמיתית לייצג את סרביה במשחקים האולימפיים, תודה טוקיו 2020 ותודה לכל מי שעזר לנו להגיע ביחד בשביל הקסם של הספורט. אני יודע בלבי שנתתי הכל כדי להילחם על מדליה ואני מצפה כבר לחזור חזק יותר בפאריס 2024”.