יום ראשון הגדול מגיע. הספורטאים הישראלים עבדו קשה במשך חמש שנים עבור הרגע הזה, והיום (ראשון) בעיצומה של אולימפיאדת טוקיו, המתעמל ארטיום דולגופיאט יעלה לגמר תרגיל הקרקע והאתלטית חנה קנייזבה מיננקו תתחרה בגמר הקפיצה המשולשת במטרה להגיע הכי גבוה שאפשר. האם יהיו עוד מדליות?

ב-11:00 שעון ישראל המתעמל ארטיום דולגופיאט יעלה לגמר תרגיל הקרקע, לאחר שהעפיל למעמד לפני כשבוע בזכות ציון מרשים של 15.200 נקודות שהציב אותו במקום הראשון במוקדמות. דולגופיאט כבר הוכתר לסגן אלוף העולם פעמיים ואף לאלוף אירופה בתרגיל הקרקע מהקמפיין האולימפי האחרון, אבל האם מתעמל המכשירים הישראלי יסיים עם מדלייה אולימפית את הקמפיין הזה? אין ספק כי זה יהיה הישג נפלא עבור המשלחת הישראלית, שצמאה לפודיום נוסף לאחר הזכיות בארד של אבישג סמברג בטאקוונדו ושל נבחרת הג’ודו בתחרות הקבוצתית.

ארטיום דולגופיאט (עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל)ארטיום דולגופיאט (עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל)

 גם האתלטית חנה קנייזבה מיננקו תגיע לאירוע החשוב מכולם, כאשר תתחרה בגמר הקפיצה המשולשת באצטדיון האולימפי החל מהשעה 14:15 שעון ישראל. אחרי שקבעה במוקדמות קפיצה למרחק של 14.36 מטר, שהיא למעשה תוצאת השנה שלה, כעת היא תנסה להציב רף חדש. מיננקו רוצה להגיע שוב לטופ העולמי, אחרי שסיימה רביעית אולימפיאדת לונדון 2012 וחמישית באולימפיאדת ריו 2016.

עוד לפני אירועי השיא הללו, ב-3:40 יחודשו תחרויות המוקדמות באתלטיקה, שם אדווה כהן תתחרה בריצת 3,000 מטר מכשולים. בעבר היא קבעה זמן שיא של 9:29.74 דקות אותו היא תרצה לשפר, כאשר ביחד איתה יתחרו עוד 44 אתלטיות בריצה.

חנה קנייזבה מיננקו (רויטרס)חנה קנייזבה מיננקו (רויטרס)

ב-6:00 ייצאו נויה ברעם ושחר טיבי לשיוטים השביעי והשמיני בשייט מפרשיות 470. כרגע הן מדורגות במקום השמיני הכללי, במרחק של 23 נקודות משלושת הצוותים המובילים. אם הן רוצות להגיע לשיוט המדליות מעמדה נוחה להפתיע, הישראליות יהיו חייבות לסיים שוב בין המובילות. עד כה הן לא שומרות על יציבות, הרי שמצד אחד סיימו שיוטים במקומות ה-2 וה-3, אך מצד שני סיימו גם במקום ה-14 וה-22 שנמחק משום שהיה השיוט במקום הנמוך ביותר שלהן. בכל אופן, רק אחרי עשרה שיוטים ייקבע האם הן יהיו בשיוט המדליות.

ב-6:00 נבחרת ישראל בבייסבול תשחק נגד מקסיקו בשלב הנוקאאוט, בקרב בין שתי הנבחרות שסיימו במקום השלישי בבתים.

נבחרת ישראל בבייסבול (רויטרס)נבחרת ישראל בבייסבול (רויטרס)

כמו כן, אחרי דקת הדומייה בטקס הפתיחה של אולימפיאדת טוקיו, מחר יתקיים הטקס הישראלי המסורתי לזכרם של י"א חללי אולימפיאדת מינכן 1972 בשגרירות ישראל ביפן.

פיטר פלצ'יק מדבר עם אשתו לאחר הזכייה