לאחר מדליית הארד ההיסטורית של ישראל בטאקוונדו, אבישג סמברג התייצבה מול המצלמות ודיברה על התחושות בעקבות ההישג המרשים והשאיפות להמשך הדרך. מסיבת העיתונאים הועברה בשידור חי באתר ONE.

סמברג פתחה את דבריה: “תודה ענקית לכל מי שהגיע. הזכייה היא הישג מאוד מיוחד בפני עצמה, אני לא מתייחסת לזה שאני הזוכה הראשונה בטוקיו או הצעירה ביותר כי חלמתי לזכות במדליה. זה מיוחד בפני עצמו. זה שאני הראשונה ובת 19 כנראה מיוחד בפני אחרים, אבל לא משמעותי יותר מדי עבורי”.

אבישג: לא עיכלתי שזכיתי במדליה אולימפית

הלוחמת התייחסה להשפעת זכייתה על ענף הטאקוונדו: “אני מקווה ומאמינה שהענף יתפתח, שיגיעו יותר ויותר ילדים צעירים להתאמן ולהשקיע. אני מקווה שזה מה שיקרה, כי אני רוצה שהענף יגדל ויגיע למקומות חדשים, בדומה למה שקרה בג’ודו אחרי שיעל ארד זכתה. אני מאמינה שזה יקרה”.

אבישג דיברה על הזכייה בגיל צעיר: “אני מתמודדת עם זה טוב, אני חושבת. אני נהנית מאוד מכל מה שקורה לי עכשיו, זה היה חלום שלי ואני חושבת שכל מה שקורה עכשיו מגיע לי כי אני עובדת קשה. אלה הימים הכי טובים והכי מאושרים שהיו לי בחיים, אני פשוט מאושרת”.

אבישג סמברג (רדאד ג'בארה)אבישג סמברג (רדאד ג'בארה)

המדליסטית פנתה לחבריה למשלחת: “אחרי שזכיתי הרבה ספורטאים מהמשלחת אמרו שזה נתן להם עוד מוטיבציה. אני מקווה מאוד שנזכה בעוד מדליות, אני חושבת שהמשלחת חזקה מאוד וצריכה לחזור עם יותר מדליות. תנו בראש, תעשו מה שאתם יודעים”.

סמברג על הסיקור בעקבות המדליה: “תמיד חלמתי על המדליה האולימפית, לא חלמתי שזה מה שיגיע איתה. לא האמנתי שאגיע לרמות כאלה גדולות של תקשורת ויחס, זה הגיע בהפתעה. אני בשוק מכמות המצלמות שיש כאן, אני לא יודעת לאן להפנות את הראש. לא חשבתי שאגיע לרמות האלה, אבל אני שמחה שזה מה שקורה בישראל ונותנים במה לספורט. חשוב מאוד”.

אבישג סמברג (רדאד ג'בארה)אבישג סמברג (רדאד ג'בארה)

אבישג על ההרגשה ברגע הזכייה: “הקרב על המדליה היה צמוד מאוד. לא עיכלתי באותם רגעים שזכיתי במדליה אולימפית, שמחתי בטירוף שהצלחתי לחזור לקרב ולנצח, אבל לא נפל לי האסימון. רצתי עם הדגל בזירה והייתי מאושרת, אבל לא קלטתי את ההישג. בכל רגע שעובר ניסיתי להבין, ‘יש לי מדליה אולימפית? אני עומדת על פודיום במשחקים האולימפיים?’, זה תמיד היה החלום, אבל הייתי בשוק. זה היה רגע מדהים”.

המדליסטית התייחסה לכך שאמרה כי היא מעוניינת ביותר עוקבים באינסטגרם: “אני ילדה בת 19 ששמחה שיש לה קצת עוקבים ומקבלת קצת הערכה, כיף שיש את ההערכה הזאת בארץ. אני שמחה שזה מגיע גם מהרשת הזאת”.

אבישג סמברג עם המדליה (sanyu nakata)אבישג סמברג עם המדליה (sanyu nakata)

סמברג שלחה מסר לספורטאיות צעירות: “לחלום בגדול, לעבוד קשה כל יום, לאהוב את מה שאתה עושה כי זה המניע החשוב מכולם. צריך לא לוותר, גם כשקשה ולהתמיד, תמיד להאמין בעצמך. אמונה עצמית פותחת את כל הדלתות”.

המדליסטית התייחסה לציפיות החדשות: “תמיד דחפתי את עצמי, בלי קשר לציפיות של האחרים. גם אם אמרו שאני לא אמורה להביא מדליה בטוקיו התעלמתי, כי ציפיתי מעצמי למדליה. המצב לא השתנה מאז, אני מצפה לעצמי לעוד מדליות ובתקווה גם בפאריס וגם באליפויות עולם, אירופה וכו’. כרגע אני לא רואה את הציפיות של השאר, כי הציפיות שלי מעצמי נשארות גבוהות מאוד”.

אבישג סמברג עם דגל ישראל (רויטרס)אבישג סמברג עם דגל ישראל (רויטרס)

סמברג דיברה על ההכנות למשחקים ב-2024: “כל מי שמכיר אותי יודע שיש לי לאן להתקדם בטאקוונדו. אני בועטת בעיקר ברגל אחת, ועד פאריס אני רוצה ללמוד איך לבעוט גם עם השנייה. יש הרבה דברים שצריך לשפר, גם מהתחרות הזאת, אז אמשיך לעבוד קשה באימונים, איישם את הדגשים שהיו ויהיו, אחזק את החוזקות והחולשות”.

סמברג סיכמה ודיברה על היום שאחרי הזכייה: “אין לי חששות. אני אוהבת את האנשים שאיתי בצבא ואוהבת להעביר איתם את היום-יום, השגרה היא הדבר החשוב ביותר. כשהבלאגן ירגע אני אשמח לחזור לשגרה, להתאמן וללכת לצבא. אין לי חששות משום דבר”.

אבישג דיברה על תחילת דרכה בעולם הטאקוונדו: “הגעתי לבית הספר שלמדתי בו ביסודי, חילקו פליירים ולקחתי אחד. הגעתי לחוג, אמרו שיש לי פוטנציאל. היו לי כמה חוגים אחרים תוך כדי – בלט והתעמלות קרקע – והייתי פחות מוצלחת בשניהם. עזבתי אותם, וזה הגיע דרך חוג בבית הספר. 40 דקות, פעם בשבוע, דרך פלייר שנתנו בכיתה. הגעתי למועדון שלי, מועדון שרעבי לאומנויות לחימה שהוא הטוב ביותר בארץ וישר הגעתי אליו. גם מזל וגם החוג בבית הספר”.

אבישג סמברג אחרי הזכייה במדליית ארד (רויטרס)אבישג סמברג אחרי הזכייה במדליית ארד (רויטרס)

ראש עיריית רמלה, מיכאל וידל: ”אני רוצה לברך את אבישג הל ההישג המדהים, הבאת כבוד גדול לכולנו. יש כאן מעין כפר אולימפי קטן לטאקוונדו, עם חדרי מגורים, מקלחות, חדר כושר וכל מה שצריך כדי להוציא לוחמים מקצוענים. מכאן יצאה אלופה אולימפית. אני קורא לכל הצעירים והצעירות לבוא ולהגשים חלום, להיות אבישג סמברג. רוצים זהב ב-2024”.

מנכ”לית ההתאחדות הישראלית לטאקוונדו, נועה שמידע: ”ענף הטאקוונדו מונה אלפי מתעמלים ממגזרים שונים ברחבי הארץ, קרוב ל-40% נשים. מעבר להיות הטאקוונדו ספורט אולימפי הוא אומנות לחימה שמקנה ערכים רבים, אני בטוחה שבשנים הקרובות כמות המתאמנים והמתאמנות תעלה ותהיה חשיפה גדולה לענף, כך שרבים יזכו להנות ממה שיש לנו להציע. אני רוצה להודות למאמני הנבחרת, לצוות המקצועי ולמעטפת. נעבוד קשה ככל שנוכל כדי שנגיע עם 2 או 3 ספורטאים למשחקים האולימפיים בפאריס ונרצה להביא מדליה נוספת לישראל”.

אבישג סמברג על הפודיום (עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל)אבישג סמברג על הפודיום (עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל)

בהמשך, המדליסטית האולימפית אבישג סמברג גם נפגשה עם הרמטכ”ל אביב כוכבי וזכתה לכבוד: “ברוכה השבה, גאים בך”.

אבישג סמברג עם אביב כוכבי (אינסטגרם)אבישג סמברג עם אביב כוכבי (אינסטגרם)