גפן פרימו רשמה הערב (שבת) הישג נהדר כשזכתה במדליית זהב בקטגוריית המשקל של עד 52 ק”ג בגראנד סלאם פאריס, אחד מהטורנירים היוקרתיים ביותר בסבב הג’ודו העולמי.

הג’ודאית בת ה-21 שנמצאת בכושר נהדר החלה את התחרות עם ניצחון בסיבוב השני על יריבה צרפתייה בעונשים, ברבע הגמר גברה על אנסטסיה פוליקרפובה הרוסייה באיפון מרהיב ובחצי הגמר ניצחה גם את מאשה בלהאוס הגרמנייה.

בגמר פגשה פרימו בצרפתייה החזקה המדורגת שביעית בעולם אסטריד גנטו. הקרב היה אינטנסיבי מאוד והלך לניקוד זהב כשפרימו עם שני עונשים, הצקרפתייה ניסתה להוציא את העונש השלישי אבל מהלך נהדר של הישראלית העניק לה ווזארי וניצחון בניקוד זהב. 

גפן פרימו בפעולה (רויטרס)גפן פרימו בפעולה (רויטרס)

אחותה של גפן, כרם, הפסידה בקרב הראשון שלה בתחרות ליריבה צרפתייה במשקל של עד 57 ק”ג. כך גם ענבל שמש (63 ק”ג) שהפסידה לפורטוגלית. מחר יתחרו עוד שתי ישראליות, ענבר לניר (עד 78 ק”ג) ורז הרשקו (מעל 78 ק”ג), כאשר נבחרת הגברים הישראלית נעדרת מהתחרות.

גפן פרימו אמרה לאחר הזכייה: “אני כל-כך שמחה על המדליה הזו במיוחד בטורניר הזה. עבורי זכייה בזהב בגראנד סלאם פאריס, היא עוד חלום קטן שהגשמתי. אני שמחה שהעבודה הקשה שאני משקיעה באה לידי ביטוי בתחרות כה יוקרתית, ורוצה להגיד תודה לצוות, לבנות בנבחרת ולספונסרים שלי לדנונה פרו וחברת קונקטים על התמיכה והאמון בי”.

מאמן נבחרת הנשים שני הרשקו, סיפר: ״הישג אדיר ויוקרתי לגפן פרימו, שזכתה בזהב לאחר יום קרבות מרשים ו-4 ניצחונות. גפן זוכה במדליית זהב ראשונה בגראנד סלאם, והזהב שלה גפן הוא למעשה הזהב הראשון של ספורטאית ישראלית מאז התחרות בפאריס הפכה לגראנד סלאם. אני גאה מאוד בגפן ובכל הצוות, אנו ממשיכים לעשות את כל המאמצים במטרה להמשיך ולעשות היסטוריה. גם עבורי כמאמן זוהי מדליית זהב ראשונה בגראנד סלאם פאריס וזו הזדמנות שלי להודות לגפן על ההישג והתרומה שלה למורשת שלי כמאמן ולנבחרת הנשים״.

גפן פרימו ושני הרשקו (איגוד הג'ודו)גפן פרימו ושני הרשקו (איגוד הג'ודו)

יו״ר איגוד הג׳ודו משה פונטי, אמר לאחר ההישג המרשים של גפן: ״הישג מדהים לספורטאית מדהימה. בכל תחרות גדולה גפן מוכיחה את עצמה פעם אחר פעם ומראה מאיזה חומר היא עשויה. עבודה נהדרת של גפן ושל מאמן הנבחרת שני הרשקו שעשו היום היסטוריה באחת התחרויות היוקרתיות ביותר״.

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל