באירוע חגיגי נפתחה היום (שני) אליפות העולם בשחמט לנכים בישראל. האליפות מתקיימת באשדוד בהשתתפות עשרות שחמטאים בכירים מהארץ ומהעולם. אירוח האירוע המרכזי בעולם השחמט לנכים הוא תוצר של שיתוף פעולה בין האיגוד הישראלי לשחמט, משרד התרבות והספורט ועיריית אשדוד באליפות כאמור משתתפים עשרות שחמטאים מהארץ ומכל רחבי העולם לרבות אלוף העולם, אנדרי גורבנוב הישראלי, שינסה לשמור על התואר הנכסף. 

בתוך כך, את ישראל ייצגו מספר שחקנים מובילים בהובלתו של הישראלי שזכה באליפות העולם לנכים אשתקד אנדרי גורבנוב בדומה לזכייתו הראשונה ב-2015 וסיים 3 פעמים במקום השני, ומי שסיימה את האליפות הקודמת במקום החמישי הכללי והראשון בנשים, אלכסדנרה אלכסנדרוב. השופט בדימוס טאודור אור, נשיא האיגוד הישראלי בשחמט, התכבד במסע הפתיחה של האליפות.

אליפות העולם בשחמט נכים (האיגוד הישראלי לשחמט)אליפות העולם בשחמט נכים (האיגוד הישראלי לשחמט)

ד"ר צביקה ברקאי יו"ר האיגוד הישראלי לשחמט אמר: "אנחנו ממשיכים את תנופת והתפתחות השחמט בישראל, רק בשבוע האחרון היו לנו 2 ילדים שמהווים את הדור הבא של השחמט הישראלי- אלוף עולם ואלוף אירופה. אירוח אירוע בסדר גודל כזה שם את השחמט על סדר היום הישראלי ו אפשר לנו לחשוף עוד ועוד קהלים למשחק שמפתח את החשיבה, האסטרטגיה, היצירתיות וכן ערכים של הגינות, כבוד והדדיות. ברצוני להודות למשרד התרבות והספורט לעיריית אשדוד על שיתוף הפעולה שאפשר אירוח האירוע החשוב בישראל”.

אליפות העולם בשחמט נכים (האיגוד הישראלי לשחמט)אליפות העולם בשחמט נכים (האיגוד הישראלי לשחמט)

סגן ראש עיריית אשדוד אלי נכט הוסיף: ״העיר אשדוד גאה ומרגשת לארח אירוע בינלאומי משמעותי שכזה, השחמט מתפתח ומרחיב פעילות ברחבי הארץ ויש חשיבות רבה במתן ביטוי גם לאירועים בין לאומיים בתחום ועל אחת כמה לאליפות עולם לנכים״

איז׳ו ויינר ממרכז הפועל ציין: ״אנחנו מברכים על קיום האירוע בארץ, יש חשיבות גדולה לקיום אליפות עולם בטח בתחום בעלי המוגבלות, המרכז תומך ומקדם מגוון רק של פעילויות בתחומים שונים ובתחום השחמט שיתוף הפעולה בא ליידי ביטוי באירועים מגוונים, אני מאחל הצלחה למשתתפים״

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה