אנסטסיה גורבנקו בין הטובות בעולם. אתר האינטרנט הפופולארי ביותר בעולם לשחייה “SwimSwam” דירג את 100 השחייניות הטובות ביותר על הגלובוס לקראת שנת 2022 ובחר בישראלית במקום ה-44, כך שהפרשנים ומומחי השחייה בעולם חושבים כי גם בשנה הקרובה היא תהיה בין הבולטות בעולם ותעשה קפיצת מדרגה נוספת.

גורבנקו בת ה-18 זכתה למקום של כבוד, אחרי השנה המטורפת שעברה, תוך שהיא מקדימה בדירוג העולמי את מדיסון ווילסון האוסטרלית שנבחרה במקום ה-48 וקטינקה הוסו הוותיקה שדורגה במקום ה-67 בעולם. בבחירה בישראלית, אגב, הפרשנים ציינו כי “גורבנקו זכתה באליפות אירופה ב-200 מטר מעורב עם שיא ישראלי חדש של 2:09.99 דקות ותוך שעצרה את הרצף של קטינקה הוסו שזכתה חמש פעמים ברציפות בזהב”.

אנסטסיה גורבנקו (איציק בלניצקי)אנסטסיה גורבנקו (איציק בלניצקי)

הם המשיכו וציינו כי “בהמשך גורבנקו הופיעה בגמר האולימפי הראשון שלה, המשיכה את הזכייה בזהב גם באליפות אירופה בבריכות קצרות ולאחר מכן זכתה גם בשתי מדליות זהב באליפות העולם בבריכות קצרות. בנוסף, הביאה 220 נקודות עבור הקבוצה שלה ב-ISL וסיימה בין עשר המובילות בעולם בתחרויות השונות. גרף השיפור שלה מתמשך כלפי מעלה והיא נכנסת ל-2022 עם הזדמנות מצוינת לעשות צעד נוסף בדרכה אל הפודיום באליפות העולם בבריכות ארוכות”.

בינתיים, השחיינית שחזרה לאחרונה מאליפות העולם והייתה אמורה להתגייס לשירות חובה בצה”ל בסוף דצמבר אך לא עברה טירונות בגלל שנדבקה בקורונה, סיימה את הבידוד וכעת עולה השאלה מתי תתגייס. לגורבנקו יש לוח זמנים צפוף והגיוס תוכנן במקור בדיוק להפסקה שלה בעונה. לכן יצטרכו למצוא תאריך חלופי שלא יפגע בה, כאשר בסוף חודש מאי היא תתחרה באליפות העולם בבריכות ארוכות בפוקאוקה ובאוגוסט באליפות אירופה ברומא.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה