כוכבים גדולים רבים יפרחו החודש באליפות אפריקה, שתצא לדרכה ביום ראשון הקרוב בקמרון, אך עבור המועדונים הגדולים בעולם ובאנגליה בפרט מדובר בחודש שהוא סיוט של ממש. בזמן שמגפת הקורונה משביתה עוד ועוד שחקנים, משחקים נדחים וחוסר ודאות מוחלט סובב סביב הספורט העולמי, ראוי היה לדחות את האליפות שמושכת אליה כוכבים גדולים מכל קצוות עולם הכדורגל, שיחסרו לקבוצותיהם.

בזמן שהפרמייר ליג נמצאת בשיאה עם שורת משחקים, הפחד המשתולל מזן האומיקרון עדיין נמצא באוויר. לעומת ליגות אחרות, הליגה האנגלית המשיכה את החגיגה עם משחקי חג המולד ומשחקי גביע הליגה, והקבוצות מתמודדות עם סגלים חסרים במיוחד כך או כך, אז לקחת להן את הכוכבים הגדולים ולשלוח אותם לחודש שלם, באפריקה, כשהנגיף משתולל בעולם והקבוצות חוטפות מכה אחר מכה - זה הזוי לחלוטין.

מוחמד סלאח סאדיו מאנה אשרף חכימי ריאד מחרז (רויטרס)מוחמד סלאח סאדיו מאנה אשרף חכימי ריאד מחרז (רויטרס)

בנוסף, חשוב לזכור שבחלק מהמדינות, ולפי ההוראות בכל מדינה, רוב השחקנים ייאלצו להיכנס לבידוד כשיחזרו מהאליפות, מה שיגרום לקבוצות לאבד חלק מהשחקנים שלהן לזמן אף ארוך יותר. אז נכון, הטורניר ה-33 של האליפות כבר שינה מועד פעמיים בעבר, לאחר שתוכנן לקיץ 2021 והוקדם בעקבות מזג האוויר החם ביבשת השחורה, אך גם התכנון לקיים את האליפות בינואר 2021 לא יצא לפועל בעקבות מגפת הקורונה. למרות זאת, ראוי וצריך היה לדחות אותו שוב בהתחשב במצב העולמי ובכלל, לשקול איך ומתי לעשות את האליפות בעתיד. 

המועדונים הגדולים בתבל ניסו באופן חסר תקדים להקים את הסופר ליג מה שעורר זעם רב בקרב אופ”א ובקרב רוב אוהדי הקבוצות וחובבי הענף. אבל ההחלטה נבעה בין היתר בגלל היחס של אופ”א לקבוצות, שלטענתן בין היתר גורפת את רוב ההכנסות לכיסה, חושבת רק על היתרון הכלכלי ולא דואגת להן.

אדוארד מנדי (רויטרס)אדוארד מנדי (רויטרס)

בנוסף, הרעיון של פיפ”א לעשות מונדיאל בכל שנתיים רק מגביר את חוסר ההיגיון, הרצון לעשות כסף גדול הרבה מעבר לבידור שאמור להקנות הכדורגל וכמובן הפגיעה הקשה בשחקנים שלא מקבלים מנוחה נורמלית ונשחקים משנה לשנה יותר ויותר. כל זאת ועוד, רק עלולים להגביר את המשבר בין המועדונים הגדולים לגופים שמנהלים את הכדורגל, ואם להיות הוגן, אז בצדק רב.

ליברפול, הקבוצה שתיפגע יותר מכולן, תאבד את מוחמד סלאח וסאדיו מאנה, הכוכבים הכי גדולים שלה, ואת קשרה נאבי קייטה, כל זה בזמן המאבק העיקש שלה בצמרת הפרמייר ליג. צ’לסי תאבד את השוער הראשון שלה, אדוארד מנדי, כשגם סיטי תחסר את הכוכב שלה, ריאד מחרז. אבל ממש לא רק הקבוצות באנגליה ייפגעו מהאליפות. אחד החלוצים הלוהטים היום בעולם, סבסטיאן האלר, כוכבה של אייאקס, ישתתף גם הוא באליפות ויחסר מאוד לקבוצה במאבקי הצמרת בהולנד.

סבסטיאן האלר (הטוויטר הרשמי של אייאקס)סבסטיאן האלר (הטוויטר הרשמי של אייאקס)

ולא בכדי, עמנואל דניס, כוכבה של ווטפורד ונבחרת ניגריה, החליט שלא להגיע לאליפות אפריקה. דניס אמנם ספג ביקורות, אפילו מסבסטיאן האלר בעצמו, אבל אולי זו בדיוק הדרך לגרום לנוגעים בדבר לשקול פעמיים לפני שהם לוקחים החלטות פזיזות שפוגעות מכה קשה בכדורגל העולמי ובספורטיביות.

הכתוב הוא טור דעה

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה