ברצלונה, ריאל מדריד ויובנטוס, הקבוצות היחידות שנותרו בסופר ליג, לא מוותרות על המפעל שהקימו וממשיכות ללכת נגד אופ”א חרף האיומים הקשים של הארגון והאפשרות לענישה. בהודעה רשמית שיצאה היום (רביעי) מטעם הקטלונים, שכתבו גם בשם הבלאנקוס והאיטלקים, נטען: “או שתהיה מודרניזציה, או שנחזה בהרס בלתי נמנע של הענף”.

“ברצלונה, ריאל ויובנטוס רוצות להביע את דחייתן המוחלטת ביותר של הכפייה העקשנית שמקיימת אופ"א כלפי שלושה מהמוסדות הגדולים בתולדות הכדורגל. כמו כן, גישה זו מדאיגה בהפרה בוטה של ​​החלטת בתי המשפט לצדק, שכבר הבהיר בבירור את אזהרת אופ"א להימנע מנקיטת צעדים כלשהם נגד המועדונים המייסדים של הסופר ליג בזמן ההליך המשפטי”.

“לפיכך, פתיחת תיק משמעת על ידי אופ"א לא מובן לחלוטין ומערער ישירות את שלטון החוק שאנו, אזרחי האיחוד האירופי, בנינו באופן דמוקרטי. יתר על כן, הוא מהווה חוסר כבוד לסמכות בתי המשפט לצדק עצמם. מההתחלה, הסופר ליג קודמה במטרה לשפר את מצב הכדורגל האירופי, תמיד בדיאלוג קבוע עם אופ"א ובמטרה להמשיך ולהגביר את העניין בענף זה ולהציע לאוהדים את ההצגה הטובה ביותר האפשרית”.

“כל זאת, במסגרת של קיימות וסולידריות, במיוחד במצב הכלכלי של סיכון מרבי כמו זה שחווים מרבית המועדונים האירופיים. עם זאת, במקום ללמוד כיצד לחדש את הכדורגל בדיאלוג פתוח, אופ"א רוצה שנסיר את ההליכים המשפטיים. בארסה, יובה ומדריד לא ייכנעו לשום סוג של כפייה או לחץ בלתי נסבל וימשיכו להפגין את רצונם הנחרץ לדיון, מתוך דיאלוג וכבוד, על הפתרונות הדחופים שעולם הכדורגל דורש כיום”.

איפה ישחק מלך השערים הספרדי בעונה הבאה?