מי תעצור את אינטר בדרך לתואר האליפות? נראה שאין קבוצה שיכולה לעצור את הנראזורי שהמשיכו בתקופה האדירה שלהם, רשמו ניצחון שביעי ברציפות והגדילו את הפער לשש נקודות ממילאן, וזאת לאחר 0:1 קטן-ענק על אטאלנטה במסגרת המחזור ה-26 בליגה האיטלקית.  המשחק, כמו כל משחקי הליגה האיטלקית, שודר בערוץ ONE2 למנויי yes ,HOT סלקום TV ופרטנר TV.

החבורה הנהדרת של אנטוניו קונטה גם רשמה הישגים. בפעם השנייה בלבד שלה בעידן שלוש הנקודות, אינטר צברה 62 נקודות ב-26 המשחקים הראשונים שלהם לעונה בסרייה א’. הפעם האחרונה שהקבוצה ממילאנו עשתה זאת הייתה ב-2006/7. 

לא מועדת! אינטר מנצחת את אטאלנטה

“נשיקה לאליפות”

בתקשורת המקומית החמיאו לאינטר על היציבות ועל הרצף שהשיגה. תמונתו של כובש השער מילאן שקריניאר הוצבה על שערי העיתונים בה הוא נראה מפריח נשיקה לאוויר. “נשיקה לסקודטו”, נכתב בכותרת של “גאזטה דלו ספורט”. בקוריירה דלו ספורט נכתב: “הידיים של אינטר על הסקודטו”. ב”טוטוספורט” מקדישים את רוב השער ליובנטוס ולניסיון שלה לשרוד בליגת האלופות, אך גם שם אינטר זוכה לאזכור בחלק העליון.

שוער אינטר, סמיר הנדנוביץ’, אמר: “היה משחק קשה כי אטאלנטה מצוינת, הראו את זה גם בליגה וגם באירופה וזה לא פשוט לשחק מולם. הפרטים הקטנים הם אלו שמנצחים משחקים, זה היה צעד חשוב לתואר האליפות כי ניצחנו יריבה חזקה מאוד. הכל מתחיל באימונים ובאווירה שיש פה. זה היה מאכזב מאוד להיפרד מאירופה אבל אנחנו עושים הכל כדי להשיג מה שאנחנו רוצים. לא חייב לשחק טוב, אלא לדעת איך לנצח”.

אנטוניו קונטה המשיך: “שיחקנו מול קבוצה שלוקחת נקודות מהקבוצות הגדולות תמיד, יכולנו גם להשיג יותר במשחק כי היו לנו כמה הזדמנויות. זה היה משחק טקטי לא קל, יש לנו את ההתקפה הטובה ביותר ושיחקנו מול ההתקפה השנייה, הם יצאו הרבה קדימה אבל ידענו לעמוד טוב. המאבק עוד ארוך וקשה, יש לנו משחקים לא פשוטים בדרך”.

אנטוניו קונטה בטירוף (רויטרס)אנטוניו קונטה בטירוף (רויטרס)

מנגד, מאמן אטאלנטה, ג'אן פיירו גאספריני, סיפר: “לא הייתי משנה שום דבר במשחק שלנו. אם היינו משחקים עוד 100 פעמים היינו עושים את אותו הדבר כי היה לנו משחק טוב. הפסדנו מרגע אחד של בלבול וחוסר ריכוז. הגישה של השחקנים הייתה טובה ואני מרוצה מההופעה שלהם, אבל לא מהתוצאה”.