שמונה משחקים ללא ניצחון הספיקו עבור סטפנו פיולי, שהודיע היום (שלישי) על התפטרותו מפיורנטינה באופן רשמי. המאמן בן ה-53 לא הצליח לרומם את הוויולה, שנמצאת בעונה חשוכה אי שם במקום העשירי בסרייה A, הרחק ממה שציפו בפירנצה בתחילת העונה.

“אני תמיד לוקח על עצמי את האחריות”, אמר פיוילי, שנמצא במועדון מ-2017. “תמיד הבטחתי מקצועיות, כבוד ומחויבות מקסימלית בעבודתי ולכן אני רואה לנכון להתפטר, למרות שלא רציתי לעשות את זה אך משום שהאיכויות המקצועיות ומעל לכך, האנושיות שלי נכשלו”, סיכם האיש שהפסיד עם אינטר בטרנר להפועל ב”ש.

השערים היפים של המחזור ה-31 באיטליה

למרות שהיא עוד תשחק בחצי גמר הגביע האיטלקי ועוד יכולה לסיים את העונה עם תואר, הקבוצה הצעירה שהנהיג פיולי רשמה ניצחון בודד ב-11 המשחקים האחרונים ונראה שגם העונה, שנה שנייה ברציפות, הקבוצה לא תסיים במקום שמוביל לאירופה.

מי שהולך ומתקרב לקבוצה כזה שיירש את המשרה ויחזור לקדנציה נוספת הוא וינצ’נזו מונטלה, שלפי דיווחים סיכם בקבוצה עד תום העונה הבאה, עם אופציה לעונה נוספת, בסכום המוערך בכ-1.5 מ’ אירו. מונטלה אימן בפירנצה בין 2012 ל-2015 ולאחרונה זכור כמי שלא הצליח בתקופותיו במילאן ובסביליה. עוד קודם הוזכרו כמועמדים אוזביו די פרנצ’סקו, שפוטר מרומא רק לפני כחודש. גם  מאמן קבוצת הפרימוורה אמיליאנו ביגיצ’ה ומאמן לצ’ה פאביו ליברני הוזכרו כמועמדים.

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל