דרמה גדולה. קשה לדמיין את המונדיאל ב-2022 ללא פורטוגל או איטליה, אך בוודאות לפחות אחת מהן לא תהיה שם. היום (שישי) נערכה בשווייץ שבציריך הגרלת פלייאוף העלייה לגביע העולם בקטאר, כשהבשורה הגדולה: כריסטיאנו רונאלדו וחבריו יוכלו לפגוש את אלופת אירופה בגמר, כך שלפחות אחת מהן לא תעפיל לטורניר הגדול ביותר שיש לעולם הכדורגל להציע. אם שתי הנבחרות אכן יעפילו, פורטוגל תארח את המפגש.

12 הנבחרות שהשיגו את הכרטיס לפלייאוף חולקו לשלושה מיני-טורנירים (מסלולים) של ארבע נבחרות ויאבקו על שלושת הכרטיסים הנותרים, עם שישה חצאי גמר בשלושה מסלולים. מפגש מעניין נוסף יהיה בין רוברט לבנדובסקי ופולין לבין רוסיה על הכרטיס לגמר הפלייאוף.

מאחר שפורטוגל ואיטליה הוגרלו לאותו המסלול (ג’) ויתמודדו בחצי מול טורקיה ומקדוניה הצפונית בהתאמה, הן יוכלו להיפגש בגמר במידה שינצחו את יריבותיהן וכך למעשה לפחות אחת לא תעלה למונדיאל. משחקי חצי הגמר המרתקים ייערכו בחודש מרץ כשמדובר במפגשים בודדים ולא בשיטת בית-חוץ. יש לציין כי אוסטריה וצ’כיה הגיעו לפלייאוף דרך ליגת האומות.

משחקי חצי גמר הפלייאוף (צילום מסך מתוך פיפ"א)משחקי חצי גמר הפלייאוף (צילום מסך מתוך פיפ"א)

חצאי הגמר:

מסלול א’
סקוטלנד – אוקראינה

וויילס – אוסטריה

מסלול ב’
רוסיה – פולין

שבדיה – צ’כיה

מסלול ג’
איטליה – מקדוניה הצפונית

פורטוגל – טורקיה

בנוסף, התקיימה הגרלה נוספת של גמרי הפלייאוף הבין-יבשתיים, כאשר המנצחת בסיבוב הרביעי באסיה (מקום שלישי בבית א’ מול מקום שלישי בבית ב’) – תפגוש את המקום החמישי בדרום אמריקה, בעוד הנבחרת שתסיים רביעית במרכז אמריקה תשחק נגד המנצחת באוקיאניה.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה