הליגה הצרפתית אמנם קיבלה אליה העונה את ליאו מסי, שהביא לה המון צופים, אך חתומה גם על מקרים פשוט מבזים ביציעים, כולל אחד מביך במיוחד הערב (ראשון). במהלך משחקה של מארסיי נגד ליון, אוהד השליך בקבוק שפגע בראשו של דימיטרי פאייה, לו זה קורה בפעם השנייה העונה, וגרם לפיצוץ המשחק.

הקשר הצרפתי, שעורר פרובוקציות במהלך משחק שהתקיים מוקדם יותר העונה בין מארסיי לניס ונזרקו עליו חפצים מהקהל, היה קורבן הפעם לפגיעה של בקבוק מלא לפני שהגביה כדור קרן, מה שהוביל להפסקת המשחק מצידו של השופט כבר בדקה השמינית. השחקנים של מארסיי ירדו לחדר ההלבשה, כאשר הקשר הוותיק, שהפעם לא יצר שום פרובוקציה, קיבל טיפול. לאחר יותר משעה, הכרוז הודיע על חידוש המשחק, אך כאן הדרמה רק החלה.

דימיטרי פאייה (רויטרס)דימיטרי פאייה (רויטרס)

שחקני ליון כבר עלו מחדש למגרש על מנת להתחמם, אך בהמשך ירדו לחדר ההלבשה, כשהבינו ששחקני מארסיי, שמצידם הגיבו בזעם להודעה על חידוש המשחק, לא יעלו. ברונו גימראייש אף גער בשחקני התכולים בחדר ההלבשה: “קדימה, תעלו כבר לשחק”. בעקבות האירועים החמורים ופיצוץ המפגש, ועדת המשמעת בהתאחדות הצרפתית תתכנס בדחיפות. בנוסף, ההתאחדות המקומית הוציאה הודעת גינוי רשמית להתנהגות הקהל נגד פאייה, וטענה שההחלטה לחדש את המשחק הייתה של השופט בלבד. האוהדים של ליון החלו לאט לאט לעזוב את היציעים, כשהבינו שמארסיי לא תחזור לדשא.

מתוך שבעת משחקי החוץ של מארסיי העונה בליגה, בשלושה מהם שחקן שלהם סבל מחפצים שהושלכו לעברו על ידי הקהל הביתי, נתון הזוי לכל הדעות. בצרפת פרסמו שליון נתנה לאוהדיה אולטימטום, לפיו אם שוב הקהל ייצור בלאגן משחקים, יינקטו סנקציות. אגב, בצרפת מדווחים שהאוהד של ליון שזרק את הבקבוק קיבל סטירה ממנהיג ארגון האוהדים של הקבוצה והוצא מהאצטדיון.

דימיטרי פאייה אחרי פגיעת הבקבוק בראשו (רויטרס)דימיטרי פאייה אחרי פגיעת הבקבוק בראשו (רויטרס)

אוהדי מארסיי כלל לא הגיעו להתמודדות מחשש של ההתאחדות בצרפת לעימותים עם מחנה האוהדים של ליון. תיירי הנרי הספיק להביע את זעמו על ההתנהלות: “זה משחק מרכזי, אנשים רואים את זה ושוב משחק מופסק בגלל אידיוטים. זה לא מה שאנחנו רוצים שקהל באנגליה, ספרד או איטליה יחשוב על הליגה הצרפתית”.

פאייה על הדשא (רויטרס)פאייה על הדשא (רויטרס)
דימיטרי פאייה יורד מהמגרש (רויטרס)דימיטרי פאייה יורד מהמגרש (רויטרס)
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה