מנצ’סטר יונייטד שהוליכה את הטבלה עד המחזור האחרון, רשמה הפסד 2:1 מפתיע לשפילד יונייטד באצטדיון אולד טראפורד ונעצרה אחרי 13 משחקים ללא הפסד בפרמייר ליג. קין בראיין ואוליבר בארק כבשו עבור נועלת הטבלה עבורה היה זה ניצחון שני בלבד העונה. מהצד השני, הארי מגווייר איזן זמנית.

הסערה באנגליה החלה לאחר ההפסד של השדים האדומים, כשהבלם הצעיר, אקסל טארנזבה והחלוץ אנתוני מרסיאל ספגו הערות גזעניות ברשתות החברתיות. המועדון יצא להגנת שני השחקנים וגינה את האמירות ופרסם בטוויטר הודעה: “מנצ’סטר יונייטד נגד גזענות, מאז ומעולם”. 

בנוסף, גם ריו פרדיננד, שחקן העבר של מנצ’סטר יונייטד, זעם וגינה את ההערות הגזעניות: “זה בזיון, האידיוטים האלה צריכים להיחשף כדי שכולם יראו מי הם”. 

כמו כן, בהתייחסות המקצועית למשחק, מאמן השדים האדומים, אולה גונאר סולשיאר, טען כי השער הראשון ששפילד כבשה היה אמור להיפסל בעקבות עבירה על השוער דה חאה, ושיתף: “זאת עבירה ברורה, בילי שארפ נכנס בדה חאה והוא לא יכל לעלות לכדור הקרן”. בהמשך, מחה על עוד טעות לטענתו: “השער של אנתוני מרסיאל לא היה צריך להיפסל, אבל זאת עונה מהסוג הזה לכן היא בלתי צפויה. אלו שתי טעויות ברורות של השופט”.

אולה גונאר סולשיאר (רויטרס)אולה גונאר סולשיאר (רויטרס)
פול פוגבה בסיום. ככה רצים לאליפות? (רויטרס)פול פוגבה בסיום. ככה רצים לאליפות? (רויטרס)

יתרה מזאת, מי שערך הופעת בכורה על הקווים של צ’לסי היה תומאס טוכל, שהחליף את אגדת המועדון פרנק למפארד, וניסה להוציא את הבלוז מהבוץ אך רשם 0:0 די מאכזב מול וולבס במשחקו הראשון.

המאמן הגרמני סיפר: “אני מאוכזב מעט שלא ניצחנו, אבל דיברתי עם השחקן בחדר ההלבשה ואמרתי להם שאני מרוצה מהמאמץ שהם השקיעו וכי אין כאן מקום לספקות ואכזבות. שיחקנו באופן אמיץ בהיבט ההתקפי וגם ההגנתי, אני בסך הכל מרוצה מזה שהיינו מסודרים באופן טוב. לקבוצה יש כלים כד לזכות בעתיד בתארים”.

תומאס טוכל (רויטרס)תומאס טוכל (רויטרס)
חלוץ ובלם זולים ואיכותיים בפנטזי