המחזור ה-11 של הליגה האנגלית סיפק לנו דרבי לונדוני רותח, בו טוטנהאם של מוריניו המשיכה הערב (ראשון) את פתיחת העונה האדירה שלה עם ניצחון 0:2 בדרך למקום הראשון בטבלה.

שני הכובשים לתרנגולים, הארי קיין ויונג מין סון, הבקיעו העונה כבר 11 שערי ליגה בצוותא. לצורך השוואה, התותחנים עומדים על 10 שערי ליגה עד עכשיו בלבד. פשוט צמד פנומנלי יש לספרס.

ואם כבר בקיין עסקינן, אז קפטן טוטנהאם ונבחרת אנגליה הבקיע את שערו ה-250 בכל המסגרות ואת שערו ה-100 במגרש הביתי של התרנגולים. בנוסף, החלוץ האימתני הפך לכובש הגדול בכל הזמנים של הדרבי בין הספרס לארסנל עם 11 כאלו, בזאת עקף את עמנואל אדבאיור.

קיין עצמו אמר אחרי המשחק: “אני מרגיש מדהים. אני שמח מאוד שהקהל חזר, הם נתנו לנו כוחות. כל כך כיף לראות אותם. הניצחון זה הדבר הכי חשוב. שלטנו טוב בכדור, שמרנו על רשת נקייה והגענו למצבים טובים. נקודות חשובות מאוד. הגנו כמו שצריך, סגרנו כפי שעבדנו באימונים וכל הקבוצה עבדה טוב ביחד”.

ז’וזה מוריניו פרגן: “זה לא רק הבקעת השערים. סון וקיין ברמה עולמית. הם משחקים ברמה הגבוהה ביותר, שיתוף הפעולה בניהם נהדר והופך אותנו לקבוצה חזקה הרבה יותר”.

ליברפול מסתדרת ללא ואן דייק, ויינאלדום: “לא מדבר על חוזה”

במשחק נוסף קיבלנו חגיגה של האלופה. ליברפול הביסה 0:4 את וולבס בתום תצוגת תכלית ושערים של מוחמד סלאח, ג’ורג’יניו ויינאלדום, ג’ואל מאטיפ ועצמי של נלסון סמדו. היה זה הניצחון ה-31 של ליברפול באנפילד הביתי מתוך 32 המשחקים האחרונים, בהם כבשה 93 שערים וספגה 25 בלבד. קבוצה ביתית פשוט אדירה.

מאנה, ג'ונס וסלאח חוגגים (רויטרס)מאנה, ג'ונס וסלאח חוגגים (רויטרס)

בנוסף, רבות דובר על החיסרון של וירג’יל ואן דייק והבור שנוצר בחלק האחורי לאור פציעתו, אך בפועל מאז שנפצע ליברפול ספגה רק שישה שערים ב-11 משחקים בכל המסגרות, תוך ששמרה על רשת נקייה בשישה משחקים.

ויינאלדום אמר לאחר המשחק: “זו פשוט הרגשה נפלאה לשחק שוב מול קהל, הם עזרו לנו והרגשנו את התמיכה בכל רגע. היינו סבלניים במשחק, שיחקנו חכם והבקענו שערים יפים. החוזה? אני לא מדבר על זה”.

יורגן קלופ הוסיף: “היה מושלם לראת את הקהל ולשמוע את הרעש. הם חיכו לזה הרבה וגם אנחנו. סלאח שחקן מיוחד שמבקיע שערים בצורה יוצאת דופן. החוזה של ויינאלדום? אני מקווה שיחתום. יש לנו קשר טוב והוא עוזר לנו”.