יש שיגידו שדריבל טוב זו אחת התכונות החשובות ביותר. בעידן שבו הגנות יודעות להיערך נכון מבחינה טקטית ומצופפות את המשחק, שחקן שיודע לקבל את הכדור באגף, לחלוף על פני שחקן או שניים ולהיכנס למרכז, הוא כלי כמעט הכרחי כדי לפתוח את המשחק, בעיקר כשמדובר בקבוצות שיוזמות. המגזין ‘Opta’ פרסם את הנתונים לגבי הדריבליסטים הטובים ביותר ביבשת, כששם אחד לא מפתיע ניצב מעל כולם. 

מדובר בוויניסיוס ג’וניור. שחקן הכנף של ריאל מדריד ידוע כדריבליסט מחונן עוד מהרגע שהגיע לבלאנקוס מפלאמנגו לפני שלוש שנים, אלה שתחת קרלו אנצ’לוטי הדריבל שלו הרבה יותר אפקטיבי ובא לידי ביטוי גם במספרים. בליגה הספרדית הברזילאי ניצב מעל כולם, לאחר שהשלים 25 דריבלים מוצלחים בשמונת המחזורים הראשונים של העונה. אחריו ניצבים חאבי גאלאן מסלטה ויגו (23) כאשר את הפודיום סוגר קשרה של אתלטיקו מדריד, יאניק קראסקו עם 21. 

מיטב הטאפאסים של המחזורים האחרונים בספרד

גם בליגת האלופות ויניסיוס מוביל בפרמטר הזה. הקיצוני ביצע לא פחות מ-16 דריבלים מוצלחים בשני המשחקים הראשונים של ריאל מדריד, כשהוא מקדים אפילו את אחד השחקנים המזוהים עם דריבל יותר מכל, ניימאר, שביצע 13. אחריהם ניצבים ג’מאל מוסיאלה הפנטסטי מבאיירן (12), קיליאן אמבפה (11) ודנג’ומה המצוין מוויאריאל (10). 

אבל הדריבלים לא מספרים את כל הסיפור. תחת קרלו אנצ’לוטי, ויניסיוס משתמש ביכולת הכדרור הפנטסטית שלו ומתעל אותה גם למספרים שדומים כבר בשלב זה של העונה למה שהציג בכל אחת מעונותיו הקודמות בבלאנקוס. העונה הוא כבר עומד על חמישה שערים וארבעה בישולים בכל המסגרות, כשבכל העונה שעברה היו לו שישה שערים ושבעה בישולים, כמות אליה, בהתבסס על יכולתו הנוכחית, יגיע מהר מאוד. 

ויניסיוס ג'וניור חוגג (La Liga)ויניסיוס ג'וניור חוגג (La Liga)

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל