מכונה. זו המילה שמתארת אולי יותר מכל את רוברט לבנדובסקי, שפשוט לא מפסיק להבקיע בכל מסגרת אפשרית. כשהוא בן 33, הסקורר הפולני לא עושה קולות של עצירה או דעיכה כלשהי ולמעשה, נראה כמי שכפי שהקלישאה הידועה אומרת – “רק משתבח עם השנים”. היום (רביעי), במגזין ‘טיימס’ פרסומו את הסוד של ‘לבה’ לכושר הנפלא בו הוא נמצא –דיאטה הפוכה. 

הכל מתחיל ונגמר באשתו של לבנדובסקי, אנה, מדליסטית אולימפית בקארטה ותזונאית מוסמכת שסיימה זה עתה את לימודיה באוניברסיטת ורשה. אנה הכתיבה לבעלה דיאטה לפיה הוא מתחיל כל ארוחה דווקא מהקינוח, שהוא לרוב עוגת בראוניז שעשויה מקקאו בריכוז גבוה במיוחד. 

רוברט לבנדובסקי (רויטרס)רוברט לבנדובסקי (רויטרס)

מעבר לכך, הרגלי התזונה בהם נוהג לבנדובסקי מורים לו להימנע באופן מוחלט מכל סוג מזון מהיר, מטוגן, המכיל חלב פרה עם לקטוז וכל מוצר שעשוי מחיטה. אחרי העוגה, לבנדובסקי בדרך כלל אוכל דג או בשר, כשאת הארוחה חלוצה של באיירן מינכן “מקנח” בסלט או במרק. 

בינתיים, נראה שפשוט כל דבר שיכניס לפה לא יעצור את לבנדובסקי מלכבוש. הפולני, ששבר בעונה שעברה את שיא השערים לעונה של גרד מולר המנוח עם 41 שעי בונדסליגה, הבקיע עד כה חמישה והוא כבר ניצב, שוב, בראש טבלת המבקיעים בגרמניה. בניחוש פרוע – הוא יישאר שם עד לסיום העונה. 

קמאבינגה באימון הראשון שלו בריאל מדריד