ג'ורג’ינו ויינאלדום היה אחד מהשחקנים שרונאלד קומאן ביקש עם הגעתו לספסל של ברצלונה. המאמן האמין כי ההולנדי בן ה-30, ששיחק תחתיו בנבחרת האורנג’, יכול להיות שחקן מפתח באיזון המגרש של בארסה עם הכוח הפיזי שלו. גם מצבו החוזי היה חיובי מהסיבה הפשוטה שנותרה לו רק שנה אחת בחוזה שלו בליברפול, כך שההעברה יכולה להיות משתלמת במיוחד, בעיקר לאור מצבם הכלכלי הלא פשוט של הקטלונים.

עם זאת, לא הייתה אפשרות להשקיע, הפעולה הוקפאה והחתמתו בברצלונה למעשה נשללה. ויינאלדום יכול היה להגיע בקיץ בחינם. כמובן שבארסה הייתה צריכה לשלם לשחקן משכורת גבוהה כדי שיחתום על מה שעשוי היה להיות החוזה הגדול האחרון בקריירה שלו. 

למעשה, הסיבה הכלכלית אינה הגורם העיקרי לכך שההתעניינות מצד ברצלונה התקררה. אילאש מוריבה, שחקן האקדמיה בן ה-18 בלבד, החל לשחק בתקופה האחרונה, נראה נהדר ואף כבש את שער הבכורה שלו, במשחק הבכורה שלו ב-0:2 מול אוססונה בליגה וכמו כן, שותף במשחק ליגת האלופות מול פ.ס.ז’, שרבים כבר מכנים אותו כשחקן ה-12 של קומאן.

אילאיש מוריבה חוגג את שער הבכורה (רויטרס)אילאיש מוריבה חוגג את שער הבכורה (רויטרס)

היכולת הטובה של הקשר הצעיר לא נעלמה מעיניו של קומאן והביאה את בארסה לתעדף עמדות אחרות לחיזוק, כמו חיזוק החלק ההגנתי המאכזב והבאת שחקני התקפה. מוריבה עונה על רוב הדרישות שקומאן חיפש בהבאת ויינאלדום, כמו הבנתו בצורת משחקה של בארסה, טכניקה טובה אף יותר מזו של ההולנדי, והיותו צעיר ורעב להצליח. כדורגלן ליברפול פיזי מאוד, חזק ומאוזן בזכות הריצה הארוכה שלו במרכז המגרש. עם זאת, ההתקדמות של מוריבה יכולה להתקצר ובארסה נחושה לשמור על מחויבותה לסגל הנוער.

ויינאלדום מצידו מודע לכך שהחתמתו בברצלונה מתרחקת ועדיפותו היא לחדש חוזה בקבוצתו הנוכחית ליברפול. השבוע הוא אפילו הודה שהוא יתאכזב אם הוא לא יוכל להמשיך באנפילד קשר נבחרת הולנד, יחד עם סלאח, הוא הכדורגלן ששיחק הכי הרבה משחקים העונה עם האדומים, כשרשם עד כה 39 משחקים רשמיים, שבאחרון הוא אף שימש כקפטן נגד לייפציג. ווינאלדום הוא הלב בקישור עבור קלופ, לצד פאביניו וטיאגו אלקנטרה.

יורגן קלופ עם ג'ורג'יניו ווינאלדום ואנדי רוברטסון (רויטרס)יורגן קלופ עם ג'ורג'יניו ווינאלדום ואנדי רוברטסון (רויטרס)

השיחות כעת בין ברצלונה לקשר ההולנדי נעצרו והכל מצביע על כך שההמשכיות שלו בליברפול היא התרחיש הסביר ביותר. החלום שלו לשחק בברצלונה הולך ונמוג והקריירה שלו בדרך להמשיך עוד תקופה נוספת ומשמעותית בכדורגל האנגלי.   

ברצלונה חוזרת לקאמפ נוא למשחק מול הואסקה