לאחר שלושה טורנירים רצופים בהם לא הצליחה לצלוח את שלב רבע הגמר, כולל הדחה משפילה כבר בשלב הבתים באליפות הקודמת בארצות הברית ב-2016, נבחרת ברזיל עלתה הלילה (בין חמישי לשישי) לחצי גמר הקופה אמריקה לאחר ששרדה מותחן שכלל דו קרב פנדלים עם 3:4 יקר על נבחרת פרגוואי לאחר 0:0 חלש ב-90 דקות מול הקהל הביתי בארנה דו גרמיו שבפורטו אלגרה.

הסלסאו של צ’יצ’י, שכידוע מארחים את הקופה אמריקה השנה, עלו כזכור לרבע הגמר לאחר שסיימו במקום הראשון בבית 1 שכלל את ונצואלה, פרו ובוליביה ומולם ניצבה יריבה נוחה, לפחות על הנייר, בדמותה של פרגוואי של אדוארדו בריסו, שעלתה לשמונה האחרונות עם שתי נקודות בלבד מהמקום השלישי בבית 2 שכלל את קולומביה, ארגנטינה וקטאר.

שחקני נבחרת ברזיל חוגגים (רויטרס)שחקני נבחרת ברזיל חוגגים (רויטרס)

למעט מספר דקות של שליטה פרגוואית לקראת סיום המחצית הראשונה, הברזילאים שלטו במשחק בצורה מוחלטת, אך לא הצליחו לעלות על לוח התוצאות, גם לאחר שפרגוואי נותרה בעשרה שחקנים כאשר פביאן בלבואנה הורחק בכרטיס אדום ישיר בדקה ה-58 לאחר שהכשיל מאחור את רוברטו פירמינו. 

גבריאל ז'סוס חוגג את הפנדל המכריע (רויטרס)גבריאל ז'סוס חוגג את הפנדל המכריע (רויטרס)

לאחר שהצליחו לעמוד בלחץ הכבד שייצרה ההתקפה הברזילאית, הפרגוואים הצליחו לשמור על רשת נקייה עד לסיום 90 הדקות וגררו את ההתמודדות להכרעה בדו קרב פנדלים מהנקודה הלבנה. עם זאת, כבר בבעיטה הראשונה הברזילאים נטלו את היתרון, כאשר גוסטבו גומס לא הצליח להכניע את אליסון, בעוד וויליאן דייק והכניע את רוברטו פרננדס וקבע 0:1.

רודריגו רוחאס מנחם את דרליס גונסאלס (רויטרס)רודריגו רוחאס מנחם את דרליס גונסאלס (רויטרס)

מיגל אלמירון השווה, מרקיניוס קבע יתרון ברזילאי נוסף, ברונו ואלדס קבע 2:2, פיליפה קוטיניו הגיב ורודריגו רוחאס קבע 3:3, לאחריו רוברטו פירמינו פספס את המסגרת והעניק לפרגוואים אפשרות לחזור לעניינים. עם זאת, דרליס גונסאלס לא עמד בלחץ והחטיא גם הוא, כאשר גבריאל ז’סוס שמר על קור רוח בבעיטה האחרונה וסגר עניין עם 3:4 בדרך לחצי הגמר, שם הסלסאו יפגשו את המנצחת בין ארגנטינה לוונצואלה.

גבריאל ז'סוס ואליסון חוגגים (רויטרס)גבריאל ז'סוס ואליסון חוגגים (רויטרס)
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה