אחת הפארסות הגדולות של הכדורגל העולמי בעידן הקורונה נרשמה אמש (ראשון) בסאו פאולו, במשחק בו ברזיל אירחה את ארגנטינה. אחרי שמונה דקות בלבד על הדשא עלו נציגי סוכנות הבריאות הברזילאית למגרש והורו להוריד ממנו את ארבעת שחקני נבחרת ארגנטינה שמשחקים בפרמייר ליג והגיעו מאנגליה – אמיליאנו מרטינס ואמיליאנו בונדיה מאסטון וילה וכן ג’ובאני לו סלסו וכריסטיאן רומרו מטוטנהאם (בונדיה היה על הספסל, שלושת האחרים בהרכב), בטענה שהארבעה הפרו את החוק שמחייב ימי בידוד לשחקנים שהגיעו מאנגליה.

כתוצאה מכך המשחק נעצר למשך יותר משעה, כשבסוכנות מתעקשים שהארבעה יילקחו מהאצטדיון, ייקנסו ויגורשו מברזיל. אנשי נבחרת ארגנטינה היו בהלם, אך לא פחות מהם גם אנשי נבחרת ברזיל, שציפו שהמשחק יתקיים כמתוכנן. לבסוף, הוחלט להפסיק את המשחק.

בברזיל פרסמו בינתיים קטעים מהדקות של הפסקת המשחק בהם שומעים את מאמן ברזיל, טיטה, משתולל על הקווים בפרק הזמן בו המשחק נעצר ואנשי סוכנות הבריאות עלו למגרש. טיטה צרח על אנשי הסוכנות בזלזול: “אתם צודקים” והוסיף: “היו לכם 24 שעות לפני המשחק, היו לכם 72 שעות לפני המשחק, ואתם עושים את זה בזמן המשחק?”.

ניימאר וליאו מסי עם הנציג ממשרד הבריאות הברזילאי (רויטרס)ניימאר וליאו מסי עם הנציג ממשרד הבריאות הברזילאי (רויטרס)

בהתאחדות הברזילאית זועמים על סוכנות הבריאות. סגן יו”ר ההתאחדות, אדנאלדו רודריגס, מתח ביקורת קשה על הכניסה למגרש: “לפני שלושה ימים משרד הבריאות כבר עקב אחרי הנבחרת הארגנטינאית. זה נראה לנו מאוד מוזר שהם החליטו להפסיק דווקא אחרי שהחל המשחק. הם אמרו לנו לפני המשחק שהשחקנים יכולים לשחק, אך יגורשו לאחר המשחק. אבל אז, מסיבה שהקונמבול לא יודע עליה, הם שינו את דעתם”. 

בקונמבול, התאחדות הכדורגל של דרום אמריקה, הודיעו כבר אמש כי “משחקי מוקדמות המונדיאל הם תחרות של פיפ”א וכל ההחלטות שמשפיעות על הארגון הן בכוחם הבלעדי של מוסדותיו”. בכך הבהיר בקונבול שההחלטה באשר לתוצאת המשחק היא לא שלהם אלא מעליהם, וכעת בברזיל ובארגנטינה מצפים לשמוע מה תכריע פיפ”א, שבינתיים לא פרסמה תגובה בנושא.