נבחרת גרמניה הודיעה היום (רביעי) על 26 השחקנים בראשותו של מאמנם, יואכים לב, שיסעו ליורו הקרוב. יש לא מעט הפתעות, ביניהן זימונם של תומאס מולר ומאטס הומלס, שחוזרים לסגל המאנשפט לאחר שהיו מחוץ לסגל במשך השנתיים האחרונות. 

עוד זימון מעניין, הוא ג’מאל מוסיאלה, ילד הפלא של באיירן שמקבל זימון ראשון לטוניר גדול. מוסיאלה הוא חצי גרמני וחצי אנגלי והייתה לו את האפשרות לשחק בנבחרת אנגליה אבל לאחר שהופעל עליו לחץ, הנער בן ה-18 החליט לייצג את הגרמנים.

ג'מאל מוסיאלה חוגג שער בכורה בליגת האלופות (רויטרס)ג'מאל מוסיאלה חוגג שער בכורה בליגת האלופות (רויטרס)

עוד שחקן שזומן לסגל גרמניה הוא לירוי סאנה. הגרמני המוכשר בן ה-25 לא זומן למונדיאל האחרון ובעקבות כך, יואכים לב, ספג ביקורות קשות לאחר שלא זימן את סאנה למונדיאל ברוסיה ויכול להיות שהמאמן הגרמני הפיק מכך לקחים.

לירוי סאנה באימון גרמניה (רויטרס)לירוי סאנה באימון גרמניה (רויטרס)

מי שייעדר מעוד טורניר גדול הוא קשרה בן ה-31 של דורטמונד, מרקו רויס, שהחליט מסיבות פיזיות לא להשתתף ביורו והודיע על כך בחשבון האינסטגרם שלו: ‘’ לאחר עונה מתישה ומסובכת החלטתי לא ללכת ליורו. ההחלטה הזו הייתה קשה מאוד עבורי כי אני עדיין גאה מאוד לייצג את המדינה שלי, אבל אחרי שנה מאוד אינטנסיבית עבורי באופן אישי, השגתי את המטרות שלי עם דורטמונד, וקיבלתי את ההחלטה לתת לגופי זמן להתאושש”.

מאמן נבחרת גרמניה, יואכים לב, התייחס במסיבת העיתונאים לגבי אי זימונו של רויס: “למרבה הצער, למרקו תמיד היה מזל רע עם פציעות, הם לפעמים הטביעו את חותמם עליו. הוא כדורגלן נהדר. ניצחון לכל קבוצה. הוא היה במצב טוב. הוא אמר לי בכנות שהוא עייף וזה יהיה טוב שגופו ינוח עכשיו”.

מרקו רויס (רויטרס)מרקו רויס (רויטרס)

לגבי חזרתו של הומלס, אמר המאמן: “הבנו שחסר לנו ניסיון ויציבות מאחור ולכן התקשרנו להומלס. קיבלנו את ההחלטה מתוך שכנוע מוחלט. הוא יכול לייצב ולסדר את ההגנה. יש לו ניסיון בטורנירים והוא יודע איך לגשת לדברים ברגעים קשים.”

יואכים לב ומאטס הומלס באימון נבחרת גרמניה (רויטרס)יואכים לב ומאטס הומלס באימון נבחרת גרמניה (רויטרס)
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה