גרמניה ניצחה הערב (שבת) 2:4 את פורטוגל. בסיום מחצית ראשונה נהדרת, שהסתיימה ב-1:2 למאנשאפט, נשבר גם שיא שלילי כואב והיסטורי במיוחד של הפורטוגלים. הנבחרת של פרננדו סנטוס היא הראשונה בתולדות טורניר היורו/מונדיאל להבקיע לשערה שני שערים עצמיים באותו משחק (רובן דיאש ורפאל גריירו).

עדיין בשערים עצמיים עסקינן – גרמניה היא הנבחרת היחידה בתולדות אליפות אירופה שמצליחה לספוג מעצמי וליהנות מעצמי של יריבתה באותו הטורניר. מיוחדת. פורטוגל כזכור עוד הובילה 0:1 משער של כריסטיאנו רונאלדו בתום מתפרצת קטלנית, אבל הגרמנים הפכו בזריזות עם לחץ כבד וירדו למחצית ביתרון. 

קאי האברץ כובש (רויטרס)קאי האברץ כובש (רויטרס)

אגב זו הפעם החמישית בהיסטוריה של אליפות אירופה, שנבחרת סופגת ראשונה אבל יורדת להפסקה ביתרון, בפעם האחרונה זה קרה במשחק בין איסלנד לאנגליה. בנוסף, קאי האברץ, כוכב צ’לסי שלקח חלק במהפך הגדול עם השער השלישי של גרמניה, הוא הכובש הצעיר ביותר עבור גרמניה ביורו.

זהו המשחק ה-21 של גרמניה ביורו בו היא יורדת למחצית ביתרון, והנבחרת ניצחה 20 מתוכם. הגרמנים ניצחו כל אחד מ-5 המשחקים האחרונים שלהם נגד פורטוגל והפכו לנבחרת הראשונה בעולם הכדורגל שעוברת את רף 300 השערים בטורנירי כדורגל גדולים.