משחקי יורו 2020 ממשיכים והיום (שבת, 16:00) אלופת העולם צרפת תתארח אצל הונגריה בפושקאש ארנה במסגרת המחזור השני של שלב הבתים, כשהמטרה היא ברורה – לנצח ולהבטיח את ההעפלה לשמינית הגמר.

הרכב צרפת: הוגו לוריס, בנג’מין פבאר, פרסנל קימפמבה, לוקה דין, נגולו קאנטה, אדריאן ראביו, פול פוגבה, אנטואן גריזמן, קיליאן אמבפה וקארים בנזמה.

הטריקולור פתחו את המסע שלהם לזכייה בתואר עם ניצחון 0:1 דחוק על גרמניה במחזור הראשון בבית המוות, שכולל גם את פורטוגל. החבורה של דידייה דשאן הגדילה בכך את הרצף שלה ל-5 ניצחונות, בהם גם לא ספגה, והיא מחפשת את השישי כעת.

קארים בנזמה ודידייה דשאן (רויטרס)קארים בנזמה ודידייה דשאן (רויטרס)

מנגד, ההונגרים פתחו את הטורניר בצורה לא טובה, ואחרי ששמרו על 0:0 מול אלופת אירופה פורטוגל במשך 84 דקות, הם התפרקו בסיום ונכנעו 3:0, כאשר בבית עם נבחרות כמו גרמניה וצרפת סיכויי ההעפלה שלהם הפכו לפיכך לקלושים עד לא קיימים.

הנבחרות נפגשו במילניום הנוכחי רק פעם אחת, ב-2005, אז הצרפתים ניצחו 1:2 במשחק ידידות. לפני כן נערך בין השתיים משחק ידידות נוסף ב-1990 ובו הטריקולור ניצחו 1:3. גם במונדיאלים ב-1986 ו-1978 צרפת ניצחה את היריבה. הניצחון האחרון של ההונגרים על אלופת העולם היה ב-1971, 0:2.

מיטב הביצועים מתחרות הגלישה קליפורניה