נבחרת ספרד הבטיחה הערב (שישי) את מקומה בחצי גמר יורו 2020 לאחר שגברה 1:3 בפנדלים (1:1 בתום 120 דקות) על נבחרת שווייץ, ששיחקה עם 10 שחקנים החל מהדקה ה-77 ונפרדה מהטורניר עם המון מחמאות.

שוער נבחרת ספרד, אונאי סימון, שנבחר למצטיין המשחק לאחר שרשם שלוש עצירות בדו קרב הפנדלים, אמר בסיום: “הגיע לנו לנצח. האמת שכבר בילדות הייתי שוער פנדלים טוב. אנחנו נצטרך לנקות את הטעויות שעשינו במשחק וללמוד מהן בגלל שנפגוש יריבה חזקה בחצי הגמר. צריך להגיע מוכנים מנטלית, כי כול משחק זה סיפור חדש. נצטרך להתחיל את המשחק באופן דומה. המטרה היא לזכות בתואר”.

אונאי סימון (רויטרס)אונאי סימון (רויטרס)

הזכייה בתואר מצטיין המשחק: “אני הייתי מביא אותו ליאן זומר”.

כובש הפנדל המכריע של נבחרת ספרד, מיקל אויארסאבל, התייחס למחשבות ברגע הבעיטה: “אסור לפשל ברגעים כאלה, למזלי הכדור מצא את הרשת. במהלך הבעיטה המון דברים עוברים לך בראש”.

הבעיטה המכריעה של מיקל אויארסאבל (רויטרס)הבעיטה המכריעה של מיקל אויארסאבל (רויטרס)

כוכב הנבחרת וכובש השער של שווייץ, ג’רדאן שאקירי, אמר לאחר ההדחה: “אני גאה בחבריי לנבחרת. פנדלים זה כמו הימורים. הייתי מאוד לחוץ כשצפיתי בזה מהצד, אני חושב שפשוט היה חסר לנו קצת מזל היום”.

ג'רדאן שאקירי (רויטרס)ג'רדאן שאקירי (רויטרס)

שוער נבחרת שווייץ שזכה לשבחים אחרי התצוגה הנהדרת שלו, יאן זומר, אמר: “היה לי פלאשבק כשספגתי את הגול בגלל שהוא היה דומה לזה שספגנו מול שבדיה לפני שלוש שנים. אני גאה מאוד בנבחרת ובמה שהשגנו, כל המדינה מאחורינו”.

קייזה: היורש שעוד יעלה על אביו?