בסיום 120 דקות ודו-קרב פנדלים מוצלח, נבחרת ספרד עלתה לחצי הגמר אחרי שניצחה 1:3 את שווייץ בפנדלים (1:1 בסיום הזמן הרגיל). המשחק המותח, ודו-קרב הפנדלים, נכנסו לדפי ההיסטוריה, כמו גם כמובן השער העצמי הנוסף שקיבלנו ביורו הנוכחי.

# ספרד הפכה לנבחרת השישית בתולדות היורו שמנצחת שני משחקי נוק-אאוט שונים שלא נגמרו ב-90 דקות. חמשת הנבחרות הקודמות זכו בטורניר.

# דו-קרב הפנדלים בו שווייץ הבקיעה רק פנדל אחד היה הראשון מאז 2008 בו נבחרת הבקיעה רק פנדל אחד בדו-קרב בעיטות ההכרעה ביורו, אז זאת הייתה קרואטיה שהפסידה לטורקיה 3:1 מהנקודה הלבנה.

# השער העצמי של דניס זקאריה היה השער העצמי העשירי ביורו 2020. בכל הטורנירים הקודמים, במצטבר, הובקעו 9 עצמיים בלבד. שיא השערים לשחקן בטורניר אחד, 9 של מישל פלאטיני מ-1984, “נשבר” על ידי השערים העצמיים.

דניס זקאריה ופדרי (רויטרס)דניס זקאריה ופדרי (רויטרס)

# השער של זקאריה, שנכנס לרשת של יאן זומר, היה הפעם הראשונה בתולדות אליפויות אירופה בכדורגל בה שחקן מבקיע לשוער מאותה קבוצה. זומר וזקאריה משחקים בבורוסיה מנשנגלדבאך.

# הובקעו 3 שערים עצמיים לזכותה של ספרד ביורו, כמות עצמיים גבוהה יותר מזאת שהייתה אי פעם לזכות כל נבחרת כלשהי ביורו או במונדיאל.

# בשלב זה בלבד ספרד הגיעה ל-12 שערים לזכותה, כמות זהה ליורו 2008 ו-2012 וגבוהה יותר ממונדיאל 2010 (8 שערים) בשלושתם, כזכור, ‘לה רוחה’ זכתה. אף שחקן ספרדי לא הבקיע יותר משני שערים עד כה בטורניר.