שלבי הנוקאאוט בליגת האלופות שינו את פניהם בעונה האחרונה עקב משבר הקורונה. חלק משלב שמינית הגמר והשלבים המתקדמים נערכו בליסבון ושם התרכזו כל הקבוצות למשך כל התקופה, ומשלב רבע הגמר המשחקים הוכרעו בקרב בודד במקום 2 משחקים כמו שהיה נהוג בשנים האחרונות.

הפורמט שנוצר מאלתור על מנת לסיים בצורה יעילה ומהירה את עונת 2019/20 המייגעת, גרר הצלחה רבה ותגובות מאוד חיוביות, דבר שהוביל את אופ”א לשים על השולחן את האופציה להפוך את שלבי הנוקאאוט ל”פיינל 8” שייערך בעיר אחת גם באלופות וגם בליגה האירופית, החל משנת 2024.

מבול איטלקי: 28 שערים ב-5 משחקים

ג’ורג’יו מארצ’טי, סמנכ”ל אופ”א התייחס להצעה המסקרנת: “יש הרבה אלמנטים שנצטרך לקחת בחשבון, כמו לוח הזמנים והארגון, השתתפות קהל והוצאות כספיות, אבל אנחנו בהחלט יכולים ללמוד את הפורמט ואת היתרונות שלו לקראת השנים הבאים. המשחקים הבודדים בשלבי הנוקאאוט הובילו לאי ודאות ורגשות מעורבים. קיבלנו פידבקים נהדרים ממועדונים, זכייניות שידור ושותפים נוספים, ואפילו גם מהאוהדים. הנסיבות הפכו את הפורמט להכרחי אך התוצאה לא יכלה להיות טובה ומרצה יותר”.

מודריץ' מול דה בראונה. האם נזכה לראות פיינל 8 ב-2024? (רויטרס)מודריץ' מול דה בראונה. האם נזכה לראות פיינל 8 ב-2024? (רויטרס)

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל