מנצ’סטר סיטי ממשיכה לשבור שיאים ולהגיע לציוני דרך מרשימים. הערב (רביעי) קבוצתו של פפ גווארדיולה ניצחה 0:2 את בורוסיה מנשנגלדבאך בשמינית גמר ליגת האלופות, ומעבר לניצחון היקר והמקדמה החשובה לגומלין, היא המשיכה לייצר כמה נתונים מספריים מרשימים במיוחד.

זהו הניצחון ה-19 ברציפות של התכולים בכל המסגרות. מדובר בשיא כל הזמנים עבור קבוצה אנגלית, ומעבר לכך רשמה גם ניצחון חוץ 12 ברציפות בכל המסגרות, ושברה את השיא שעמד על 11 כאילו שהיו שייכים לאותה סיטי של גווארדיולה בעונת 2016/17. זוהי הפעם השישית ברציפות בכל המסגרות שסיטי לא סופגת, והפעם השישית ברציפות במפעל עצמו. 

הנתונים ההגנתיים ממשיכים להדהד. קבוצתו של גווארדיולה לא ספגה שער מעל 8 שעות בליגת האלופות, ואדרסון לא נאלץ לבצע הצלה אחת מעל שעתיים. פיל פודן הצעיר שיחק ב-4 העונות האחרונות במשחקי הנוקאאוט של המפעל לפני שחגג 21, והפך לשחקן השלישי בלבד בהיסטוריה שעושה זאת אחרי ססק פברגאס ותיאו וולקוט.

ברנרדו סילבה, שכבש ובישל, אמר בסיום: “זה היה משחק טוב ומאוד חשוב עבורנו. אנחנו יודעים כמה קשוח המפעל הזה יכול להיות – אתה עושה טעות ואתה בחוץ. ניסינו לשחק פשוט ולא לעשות טעויות. זה ניצחון טוב, אבל זה עדיין לא נגמר”.

ברנרדו סילבה חוגג (רויטרס)ברנרדו סילבה חוגג (רויטרס)

השער והבישול שנעשו עם הראש: “באופן טבעי נגיחה היא לא אחת החוזקות שלי. אני עובד קשה על זה ויש לי תחרות עם רובן דיאס באימונים מי כובש יותר. הערב אני שמח שעזרתי לקבוצה. ז’ואאו קאנסלו הוא שחק מדהים, אני מכיר אותו טוב. יש לנו חיבור והכדור שהוא נתן לי היום היה מדהים. הוא חווה עונה פנטסטית”.

גבריאל ז'זוס וברנרדו סילבה חוגגים (רויטרס)גבריאל ז'זוס וברנרדו סילבה חוגגים (רויטרס)