אלופת אירופה ליברפול ממשיכה לתת את הטון גם בזירה האירופית ולא רק בליגה באנגלית, לאחר שהעפילה הערב (שלישי) ל-16 האחרונות של ליגת האלופות, כאשר רשמה 0:2 חלק מול זלצבורג המפתיעה שתסתפק העונה לצערה רק בליגה האירופית. החבורה האדומה בהחלט נראתה נחושה ושחקניה השיגו לא מעט ציוני דרך מרשימים. 

המרסיסיידרס העפילו לשלב שמינית הגמר בכל שלושת הקמפיינים שלהם תחת המאמן יורגן קלופ בצ’מפיונס. בשני קמפיינים לפני כן, טרם הגעתו של המנג’ר המוכשר, האדומים כשלו במשימה (2009/2010, 2014/2015). 

יורגן קלופ (רויטרס)יורגן קלופ (רויטרס)

כמו כן, מוחמד סלאח שכבש את שערו ה-200 בקריירה היה מעורב ב-27 שערים בליגת האלופות (19 גולים, שמונה בישולים) – רק ליאו מסי (28) היה מעורב ביותר שערים עבור קבוצתו מאז שהמצרי הצטרף לאנגלים. אגב, רק 100 שניות חלפו בין היתרון של נאבי קייטה לבין השער השני של סלאח. 

מנג’ר ליברפול, יורגן קלופ, אמר לאחר המשחק: “זה היה משחק קשה, אבל היינו שם - זה מה שאני אוהב בקבוצה שלי. זלצבורג עשתה דברים חכמים, אבל לנו היה מצבים טובים יותר. זה היה משחק מאוד מותח, במחצית השנייה הם לא יכלו להתמודד עם האינטנסיביות. סלאח בסיטואציה הקשה ביותר הצליח להבקיע בסופו של דבר”. 

מוחמד סלאח (רויטרס)מוחמד סלאח (רויטרס)

המגן, אנדרו רוברטסון, אמר לאחר המשחק: “ידענו שהם ינסו לעשות היסטוריה עבור המועדון שלהם. סלאח הבקיע גול יוצא מגדר הרגיל. אני לא יודע איך הוא עשה את זה. הוא וסאדיו מאנה תמיד רצים מאחורה. אנחנו יודעים למה אנחנו מסוגלים לעשות בשמינית הגמר, הוכחנו את זה בשנים האחרונות”. 

סאדיו מאנה סיפר לאחר המשחק: “זה היה משחק מאוד קשה. הרמנו את הרמה במחצית השנייה ויצרנו הרבה מצבים. נאבי קייטה הבקיע גול מצוין, אני שמח בשבילו, הגיע לנו לנצח”. 

סאדיו מאנה (רויטרס)סאדיו מאנה (רויטרס)

בנוסף, ארקדיוש מיליק שכבש הערב שלושער גדול ב-0:4 האדיר של נאפולי על גנק, הוא השחקן השלישי בהיסטוריה של ליגת האלופות שהבקיע שלושה שערים במחצית הראשונה עבור קבוצה איטלקית, אחרי שעשו זאת סימאונה אינזגי עבור לאציו נגד מארסיי במרץ 2000 וסימאונה עם מילאן נגד רוזנבורג. 

מיליק עצמו אמר בהתרגשות רבה לאחר המשחק: “אני מאוד שמח על השלושער הראשון שלי, בפני כל האוהדים כאן בסאן פאולו. היינו חייבים לנצח, אנחנו בתהליך התקדמות. אני עוד לא חושב על ההגרלה. אני מתרכז כרגע במשחק הליגה הבא”. 

ארקדיוש מיליק עם כדור המשחק בסיום (רויטרס)ארקדיוש מיליק עם כדור המשחק בסיום (רויטרס)