הראיון המדהים של ג’אן פיירו גספריני, מאמן אטאלנטה, שחשף בתקשורת האיטלקית כי כאשר אימן במשחק נגד ולנסיה ב-10 במרץ הוא היה חולה בקורונה, הרתיח את אנשי המועדון הספרדי שהחליטו להוציא הודעה רשמית ותקיפה מאוד כנגדו. 

כזכור, גספריני סיפר כי בימים שקדמו למשחק לא חש בטוב וביום המשחק עצמו כבר הרגיש רע מאוד אך בכל זאת החליט לעמוד על הקווים ולהדריך את קבוצתו במסטאייה בגומלין ליגת האלופות. הוא לא סבל מחום ולכן לא היה זכאי לבדיקת קורונה באיטליה, מה שאיפשר לו בעצם להגיע לספרד. 

“ולנסיה מבקשת באופן פומבי להביע את ההפתעה הגדולה שלה מהאמירות של מאמן אטאלנטה, ג’אן פיירו גספריני, אשר הופיעו בתקשורת האיטלקית ביום ראשון. הוא הצהיר כי יממה לפני המשחק וביום המשחק עצמו, היה מודע לכך שהוא סובל מסימפטומים הזהים לאלה של נגיף הקורונה ולא נקט בשום אמצעי מגן והחליט להופיע למשחק. כתוצאה מכך, אם זוהי אכן האמת, הוא סיכן חיי אדם רבים בזמן הביקור והשהות שלו בוולנסיה”, נכתב בהודעה.

יגיע לגדולות? הביצועים של פראן טורס

“צריך לזכור כי המשחק הזה שוחק בדלתיים סגורות בשיאו של משבר הקורונה ובהוראה של משרד הבריאות הספרדי כדי למנוע מצב של הידבקות בקורונה, ובעיקר כי באצטדיון שיחקו נגדנו אנשים אשר הגיעו מאזור שסומן בדגל אדום כמסוכן מאוד באותו הזמן”, כתבו בנוסף בוולנסיה. 

מקרה הקורונה הראשון באיטליה נרשם ב-20 בפברואר, כמעט כחודש לפני הביקור שלהם לוולנסיה, כאשר המשחק הראשון בין הקבוצות במילאנו מוגדר על ידי מדענים כ”פצצה ביולוגית”, אחרי ש-40 אלף תושבי ברגמו ששהו במשחק נדבקו בנגיף והביאו אותו עמם בחזרה לעיר שהפכה למוקד האסון האיטלקי ברגע בו מערך הבריאות בעיר קרס. 

בראיון שלו אתמול התייחס גספריני לנושא וציין כי הוא פחד להתפנות לבית חולים בזמן שלא אישרו לו לעבור בדיקת קורונה במשרדי המועדון, וזאת אחרי ששמע את הסיפורים על כך שמי שמפונה לבתי החולים, לא חוזר הביתה בחיים.