4 שנים מלאות המתנו בציפייה למשחקי גביע העולם ואמש (חמישי) זה קרה. טורניר הכדורגל הגדול של פיפ”א נפתח ברוסיה ברגל ימין עם תצוגה ענקית של המארחת “שהתפוצצה” על חשבונה של סעודיה האומללה, מה שכן הציפיות הרקיעו שחקים לאחר המשחק הראשון.

הטורניר נפתח במופע מרשים בכיכובו של הזמר הבריטי, והדי מיושן יש לציין, רובי וויליאמס אשר נבחר להוביל את אירוע הפתיחה של המונדיאל. וויליאמס עמד בציפיות וסיפק הופעה יחסית מרשימה יחד עם אוסף הרקדנים והרקדניות על כר הדשא באצטדיון לוז’נקי במוסקבה, כשבסיום לא שכח לייצר באזז עם אצבע משולשת למצלמה, מישהו היה צריך לעדכן אותו שאנחנו כבר לא בשנות ה-90.

סעודיה התפרקה (רויטרס)סעודיה התפרקה (רויטרס)

לאחר מכן, ראש ממשלת רוסיה, ולדימיר פוטין, נשא דברים מספר דקות ארוכות (בסגנון מירי רגב) ולמעשה נתן את האות הרשמי לפתיחת משחקי גביע העולם. הקהל המשולהב לא יכול היה לחכות ואכן זכה למפגש פתיחה ראוי.

הרוסים פתחו בסערה בראשותו של יורי גאזינסקי, שהבקיע בנגיחה כבר בדקה ה-12, מנגד האורחים מסעודיה עוד ניסו במעט להסתגר ולמנוע מבוכה אבל לא היו יכולים מול הדחיפה של הקהל המקומי בדרך לתבוסה כבר במפגש הבכורה. תצוגת שיא של שחקן ויאריאל דניס צ’רישב, עם שער אדיר בחלק החיצון של הנעל בישר – יש לנבחרת הרוסית על מי לסמוך.

לואיס סוארס (רויטרס)לואיס סוארס (רויטרס)

לבסוף, רוסיה הביסה 0:5 את נבחרת סעודיה החלשה במשחק פתיחה מרשים שנתן טעם לעוד, אך הכרטיס לשלב שמינית הגמר ממש לא בטוח מבחינתה בבית שכולל את אורוגוואי החזקה עם הצמד הקטלני לואיס סוארס ואדינסון קבאני. הולך להיות מעניין זה בטוח.

הכתוב הינו טור דעה 

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל