סגל נבחרת ספרד למוקדמות מונדיאל 2022 פורסם היום (חמישי), ולואיס אנריקה, שלא זימן אף שחקן ריאל מדריד ליורו, עושה זאת פעם נוספת ומחליט לא לזמן אף שחקן של הבלאנקוס לשלושת המשחקים הקרובים של הלה רוחה.

מי שדווקא כן זכה לזימון מפתיע הוא אבל רואיס, חלוצה של בראגה מהליגה הפורטוגלית, שרשם עד כה רק הופעה אחת במדי ספרד. גם ברייס מנדס מסלטה ויגו (הופעה אחת בלבד עד כה) ופבלו פורנלס מווסטהאם (שתי הופעות) זומנו לסגל, וכמוהם גם קרלוס סולר מוולנסיה, שיקווה לערוך בכורה בנבחרת.

במסגרת המוקדמות, האדומים יתמודדו מול שבדיה, גאורגיה וקוסובו בבית ב’, המשחק הראשון כבר בשבוע הבא. לואיס אנריקה ויתר על מספר שחקנים ששיחקו בטורניר האולימפי לפני פחות מחודש, ובראשם פדרי, הקשר הצעיר ששיחק גם ביורו וגם בטוקיו ויקבל מנוחה הפעם. דני אולמו, מיקל אויארסבאל ופאו טורס, ששיחקו גם הם במשחקים האולימפיים, יזכו למנוחה גם כן. מנגד, בנוסף לשחקני ריאל מדריד הספרדיים, בקרב אלה שלא זומנו הפעם ניתן למצוא את טיאגו אלקנטרה, דייגו יורנטה ופביאן רואיס.

סרחיו בוסקטס ופדרי חוגגים עם פאבלו סראביה (רויטרס)סרחיו בוסקטס ופדרי חוגגים עם פאבלו סראביה (רויטרס)

לואיס אנריקה התייחס לזימונים במסע”ת. המנוחות שהעניק לשחקני הנבחרת האולימפית: “הן הכרחיות. השחקנים רצו להגיע, אך יהיה להם טוב לצפות בנבחרת מהצד הפעם”. על הזימון המפתיע של רואיס: “רואים אותו כשחקן חשוב מאוד”.

המאמן הספרדי דיבר גם על אי זימונם של שחקני ריאל מדריד וסיפק ציטוט מעניין מאוד: “המעשים שלי מדברים בעד עצמם. אני יכול רק לסבך את עצמי אם אתחיל להסביר”.

בנוסף לכך, אנריקה סיפק אמירות מעניינות גם על שניים מהאנשים הכי מדוברים בעולם הכדורגל בימים האחרונים, פפ גווארדיולה וקיליאן אמבפה. על מאמן מנצ’סטר סיטי הוא אמר “אני אוהב את זה מאוד אם הוא יהיה המאמן של ספרד בעתיד. אין אף אחד טוב יותר ממנו”. על החלוץ הצרפתי: “מה זה משנה מה אני חושב? הוא לא ספרדי. הליגה הספרדית מאוד חזקה וטוב להעצים את הליגה”.

הסגל המלא:

שוערים: אונאי סימון, דויד דה חאה, רוברט סאנצ'ס.

הגנה: ססאר אספיליקווטה, מרקוס יורנטה, אמריק לאפורט, ראול אלביול, איניגו מרטינז, אריק גרסיה, חוסה גאיה וג'ורדי אלבה.

קישור: סרחיו בוסקטס, קוקה, רודרי, מיקל מרינו, קרלוס סולר וברייס מנדס.

התקפה: פבלו פורנלס, אלברו מוראטה, ג'רארד מורנו, פראן טורס, אדאמה טראורה, אבל רואיס ופאבלו סראביה.