ריאל מדריד זכתה בתואר הראשון שלה לעונת 2012/13 - הסופר קאפ הספרדי. האלופה המקומית ניצחה 1:2 את מחזיקת הגביע ברצלונה במשחק הגומלין שנערך בסנטיאגו ברנבאו. בכך מחקו הבלאנקוס את הפיגור 3:2 מהמשחק הראשון.

המשחק נפתח בסערה מצד ריאל. גונסאלו היגוואין היה קרוב לכבוש פעם אחת ונעצר אצל ויקטור ואלדס. בדקה ה-11 הוא כבר מצא את הרשת אחרי כדור ארוך שקיבל מפפה.

כריסטיאנו רונאלדו רשם מהלך יפהפה בדקה ה-19: הוא הקפיץ מעל ג'רארד פיקה, השתלט על הכדור בתוך הרחבה ובעט אותו פנימה, 0:2 לריאל. אם זה לא מספיק, הקטאלונים נותרו בעשרה שחקנים אחרי כרטיס אדום ישיר לאדריאנו שביצע עבירה על רונאלדו. 

בארסה דווקא הצליחה להשתלט על המשחק וכבשה לקראת סיום המחצית בכדור חופשי יפהפה של ליאו מסי שעבר את החומה והכניע את איקר קסיאס, 1:2 לריאל.

איקר קסיאס מניף את הגביע (GettyImages)
איקר קסיאס מניף את הגביע (GettyImages)
 

במחצית השניה שתי הקבוצות בעיקר לא דייקו ליד השערים. מי שנכנסו להופעות בכורה הם שני שחקני רכש שעלו כמחליפים. אלכס סונג שהגיע מארסנל נכנס לשחק בברצלונה ולוקה מודריץ' שהגיע מטוטנהאם נכנס לשחק בריאל. 

מחצית ראשונה
דקה 1: המשחק יצא לדרך בברנבאו, לא לפני שברצלונה ביצעה שינוי כפוי של הרגע האחרון בהרכב. דני אלבס מתח את השריר וג'ורדי אלבה עלה לשחק במקומו.

וילאנובה ומוריניו לוחצים ידיים בפתיחה (רויטרס)
וילאנובה ומוריניו לוחצים ידיים בפתיחה (רויטרס)
 

דקה 7: מרסלו ראה את גונסאלו היגוואין מבצע תנועה ללא כדור לרחבה. הוא שלח אותו במסירה חכמה למצב של אחד על אחד מול ויקטור ואלדס, אבל שוער בארסה הדף היטב.

דקה 11: 0:1 לריאל מדריד. הבלאנקוס מחקו את הפיגור כבר בשלב מוקדם במשחק. פפה שלח כדור ארוך לגונסאלו היגוואין ששעט קדימה. חאבייר מסצ'ראנו ניסה להרחיק את הכדור, אבל לא הצליח להשתלט עליו. היגוואין השחיל את הכדור בין רגליו של ואלדס בקלות והעלה את קבוצתו ליתרון.

היגוואין כובש (GettyImages)
היגוואין כובש את השער הראשון (GettyImages)
 

דקה 15: מרסלו קיבל כדור מכריסטיאנו רונאלדו וירה אותו מזווית קשה לכיוון השער. לרוע מזלו, הוא פספס את המסגרת.

היגוואין חוגג את השער הראשון של ריאל (GettyImages)
היגוואין חוגג את השער הראשון של ריאל (GettyImages)
 

דקה 19: ריאל עולה ל-0:2. ג'רארד פיקה ישמח לשכוח את הרגע הזה. צ'אבי אלונסו שלח כדור ארוך לכריסטיאנו רונאלדו. הבלם הגיע לשמור עליו, אבל הפורטוגלי השפיל אותו כשהקפיץ מעליו באמנות ונותר לבדו מול ואלדס. רונאלדו בעט על השוער, שהדף פנימה.

כריסטיאנו רונאלדו חוגג את השער השני (רויטרס)
כריסטיאנו רונאלדו חוגג את השער השני (רויטרס)
 

דקה 24: שער של פפה נפסל. הפורטוגלי נגח פנימה מכדור חופשי שהוגבה, אבל השופט שרק עוד לפני כן לעבירה. שתי דקות לפני כן היה היגוואין לבדו מול ואלדס, אבל בעט לגופו והחמיץ מצב נהדר.

ליאו מסי מתקשה להאמין למה שקורה על הדשא (רויטרס)
ליאו מסי מתקשה להאמין למה שקורה על הדשא (רויטרס)
 

דקה 28: ברצלונה נשארת בעשרה שחקנים. אדריאנו רדף אחרי כריסטיאנו רונאלדו שניסה להגיע לכדור. לרוע מזלו, הוא לא הצליח להדביק את הפורטוגלי ונאלץ לעצור אותו בעבירה ברורה. אדריאנו היה שחקן ההגנה האחרון וראה כרטיס אדום.

אדריאנו אוחז באזור אסטרטגי בגופו של רונאלדו (GettyImages)
אדריאנו אוחז באזור אסטרטגי בגופו של רונאלדו בדרך לאדום (GettyImages)
 

דקה 30: מרסלו העביר כדור בנגיעה לסמי חדירה שהיה פנוי מול השער, אבל השחקן הגרמני שלח כדור לא טוב לגופו של ויקטור ואלדס.

ג´ורדי אלבה מטפס על היגוואין (רויטרס)
ג´ורדי אלבה מטפס על היגוואין (רויטרס)
 

דקה 45: ברצלונה חוזרת למשחק, 2:1. הקטאלונים זכו בכדור חופשי, 28 מטרים מהשער של קסיאס. ליאו מסי ניגש לבעוט ועשה זאת בצורה מדויקת. הכדור עבר את החומה ואת השוער שהגיב מאוחר, בארסה עדיין בעניינים.

מסי מכניע את קסיאס בבעיטה החופשית (רויטרס)
מסי מכניע את קסיאס בבעיטה החופשית (רויטרס)
 

מחצית שניה
דקה 60: רבע שעה מפתיחת המחצית השניה, ובניגוד למחצית הראשונה, הפעם לא נרשמו אירועים מיוחדים ליד אחד השערים. שתי הקבוצות לא היו מדויקות במיוחד בחלק ההתקפי.

פפה שומר על מסי (GettyImages)
פפה שומר על מסי (GettyImages)
 

דקה 62: חאבייר מסצ'ראנו שלח את פדרו בכדור ארוך לתוך הרחבה. סרחיו ראמוס לא הצליח להדביק אותו וזה בעט חזק, אבל איקר קסיאס היה במקום ומנע את השוויון. דקה חלפה ושוב פדרו היה קרוב לכבוש. הפעם הוא פרץ באגף ימין ובעט מזווית קשה לידיים של קסיאס.

ליאו מסי מול מסוט אוזיל (רויטרס)
ליאו מסי מול מסוט אוזיל (רויטרס)
 

דקה 69: הזדמנות נהדרת לריאל. סמי חדירה נכנס לרחבה לבדו, התגבר על שני שחקני ההגנה שלו ושלח כדור חזק מקרוב לשער. למזלו הרע, ויקטור ואלדס היה שם ועצר את הבעיטה בקושי.

דקה 80: גונסאלו היגוואין החמיץ הזדמנות לכבוש את השני שלו. הוא קיבל כדור לתוך הרחבה מצ'אבי אלונסו, נותר מול ואלדס ושלח כדור שטוח לקורה הימנית.

ליאו מסי מול אלברו ארבלואה (GettyImages)
ליאו מסי מול אלברו ארבלואה (GettyImages)
 

דקה 89: כריסטיאנו רונאלדו פרץ באגף שמאל, הצליח לעבור את אלכס סונג ולבעוט כדור אלכסוני מעשרה מטרים, אבל ויקטור ואלדס היה במקום כדי לעצור. דקה חלפה ולוקה מודריץ' היה קרוב לכבוש שער ראשון במדים הלבנים של ריאל, אבל נעצר על ידי ואלדס.

ליאו מסי מול קואנטראו (רויטרס)
ליאו מסי מול סרחיו ראמוס (רויטרס)
 

דקה 92: מונטויה המחליף קיבל כדור נפלא מליאו מסי ובעט כדור אלכסוני וחזק. איקר קסיאס הדף והציל את ריאל. באותה הדקה בעט מסי כדור חזק מ-17 מטרים, אבל פספס את המסגרת.

ריאל מדריד: איקר קסיאס, סרחיו ראמוס, פפה, אלברו ארבלואה, מרסלו, צ'אבי אלונסו, מסוט אוזיל (לוקה מודריץ' 83'), סמי חדירה, אנחל די מריה (חוסה מריה קאייחון 79'), כריסטיאנו רונאלדו וגונסאלו היגוואין (קארים בנזמה 82').

ברצלונה: ויקטור ואלדס, ג'ורדי אלבה, ג'רארד פיקה, חאבייר מסצ'ראנו, אדריאנו, אנדרס אינייסטה, צ'אבי, סרג'יו בוסקטס (אלכס סונג 75'), ליונל מסי, אלכסיס סאנצ'ס (מרטין מונטויה 32'), פדרו (כריסטיאן טייו 82').

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה