המחזור ה-29 בליגה הספרדית, שנפתח אמש עם שתי תוצאות תיקו, המשיך הערב (שלישי) עם שני משחקים מסקרנים ורלוונטיים לקרבות על הכרטיסים למפעלים האירופיים ונגד הירידה, בהם ויאריאל אירחה את מיורקה וחטאפה אירחה את אספניול. המשחקים, כמו כל משחקי הליגה הספרדית, שודרו בערוץ ONE למנויי yes ,HOT סלקום TV ופרטנר TV.

ויאריאל פתחה את המחזור במקום השמיני ועם שאיפות להעפיל לליגה האירופית, בעוד מיורקה שבמקום ה-18, ממנו יורדים לליגה השנייה, הייתה חייבת נקודות במאבקי התחתית. אבל הצוללת הצהובה הייתה זו שהשיגה אותן, הודות לשער בודד בדקה ה-16. סמואל צ’וקואזה קיבל מסירה באגף ימין קרוב לקו מחצית המגרש, התקדם והתקדם, חדר לרחבה ומסר כדור רוחב נהדר לתוך רחבת החמש שם חיכה קרלוס באקה, שמול שער חשוף משני מטרים היה צריך רק לגעת בכדור כדי להכניסו לשער.

זה היה השער השני בלבד העונה של באקה, אבל החשיבות שלו הייתה גדולה. בזכות הניצחון העלתה ויאריאל את מאזנה ל-44 נקודות וטיפסה למקום השביעי, ממנו אפשר יהיה לעלות לליגה האירופית אם ריאל סוסיאדד (או אתלטיק בילבאו, אבל תרחיש כזה פחות סביר) תסיים במקום גבוה יותר וגם תזכה בגביע. היא גם רחוקה רק 3 נקודות מאותה סוסיאדד שבמקום הרביעי, המוביל לליגת האלופות. מיורקה נותרה מתחת לקו האדום כשבמאזנה 25 נקודות.

במשחק שנערך במקביל חטאפה שהתחילה את המחזור במקום החמישי אירחה את נועלת הטבלה אספניול. האסולונס, שהפסידו במשחק החזרה מפגרת הקורונה והשיגו רק 4 נקודות מ-15 האחרונות, המשיכו להיראות רע, הסתפקו בנקודה אחת אחרי 0:0 בתום 90 דקות ולמרות שהם נצמדו לריאל סוסיאדד הרביעית הם יוכלו לרדת למקום השישי בתום המחזור. אספניול יצאה מהמקום האחרון עם הנקודה ועלתה למקום הלפני-אחרון כשבמאזנה 24 נקודות, אחת פחות ממיורקה ושתיים פחות מסלטה ויגו שנמצאת מעל לקו האדום.