קפה אריסבלאגה היה אחד מהשוערים המבטיחים ביותר בעולם, ויכולת נהדרת שלו בין הקורות באתלטיק בילבאו גרמה לצ’לסי לרכוש אותו בשנת 2018 תמורת 80 מיליון אירו ובכך ולהפוך אותו לשוער היקר בכל הזמנים. אולם במדי הבלוז הוא לא הצליח לשחזר את היכולת שהציג בליגה הספרדית, איבד את מקומו לאדוארד מנדי, והפך לשוער השני של הקבוצה.

“יש בי המון התלהבות ורצון להתחיל כבר את העונה החדשה”, סיפר השוער בריאיון לקראת העונה שבפתח. “כמובן שאני רוצה לשחק יותר אך אני גם מבין שמי שמחליט בסופו של דבר הוא המאמן, ואני צריך לתת לו את כל הסיבות האפשריות כדי שיבחר בי. כרגע אני שחקן צ'לסי, אבל מה שברור לי הוא שאני רוצה לשחק יותר, כי אני בא משנה-שנתיים שבהן, כששיחקתי, הייתי מצוין. בגלל היכולת הטובה שאני מראה, אני רוצה עוד, אני רוצה לשחק יותר. אני לא נואש לעזוב כי בסופו של דבר אני במועדון גדול, אך המסר הברור הוא שאני רוצה לשחק יותר. אדבר עם המאמן ונחליט”.

על תהליך ההתבגרות שלו, סיפר קפה: “אני חושב שהשתפרתי והתבגרתי במשחק שלי. כשאני מנתח את עצמי ורואה סרטונים של המשחקים שלי מלפני שנים, אני שם לב להבדל. כיום אני שולט טוב יותר בכל ההיבטים של המשחק, יש לי יותר ניסיון ואני יותר מעורב ומבין את המשחק. להיות במועדון כל כך חשוב ולהתמודד מול שחקנים כל כך גדולים גורם לך להשתפר בכל דבר. אני שמח שמחשיבים אותי למומחה בעצירות פנדלים, מאז שהייתי קטן תמיד עצרתי פנדלים ואהבתי את הקרב המנטלי הזה שיש עם החלוץ.  לפני כמה ימים אמרו לי ששברתי שיא בצ'לסי והפכתי לזה שהציל הכי הרבה פנדלים במועדון”.

קפה אריסבלאגה (רויטרס)קפה אריסבלאגה (רויטרס)

על עזיבתו של רומן אברמוביץ’ את המועדון, אמר השוער: “הפעם האחרונה שראינו אותו הייתה אחרי גביע העולם למועדונים, ומה שאני יכול לומר עליו הוא שבהתנהלות מולנו הוא תמיד היה יוצא דופן, כנשיא וכבעלים. הוא תמיד היה מאוד צנוע, רגוע, מכבד ומאוד אדיב לכולנו. רומן השאיר מועדון בטופ של אירופה, ואנחנו מאמינים שהשאיפה של הבעלים החדש תהיה זהה, לרצות שהמועדון ימשיך להילחם על כל התארים”.

רומן אברמוביץ' (רויטרס)רומן אברמוביץ' (רויטרס)

הספרדי הביע את דעתו על חבריו לקבוצה, שעברו לאחרונה לריאל מדריד ולברצלונה: “אנטוניו רודיגר הוא החתמה ענקית של ריאל מדריד, ועבורו, המעבר למדריד מגיע ברגע מושלם בקריירה שלו. הוא מבין את המשחק בצורה מדהימה, אנחנו משחקים ביחד בארבע השנים האחרונות ואני רואה בו התפתחות גדולה בשנתיים האחרונות. לא תהיה לו שום בעיה להסתגל לליגה הספרדית. גם אנדראס כריסטנסן הולך להיות רכש טוב לשנים עבור ברצלונה. הוא שחקן מצוין, מהיר מאוד, טכני, ובעל ניסיון רב לגילו. הוא רצה לשנות אווירה, לחפש משהו חדש, ואני חושב שהוא יצליח בספרד”.

אנטוניו רודיגר מוצג כשחקן ריאל מדריד (האתר הרשמי של ריאל מדריד)אנטוניו רודיגר מוצג כשחקן ריאל מדריד (האתר הרשמי של ריאל מדריד)

על היעדרותו מסגל נבחרת ספרד, אמר הבאסקי: “אני שונא לראות את הנבחרת בטלוויזיה. בתור שחקני כדורגל, אנחנו תמיד רוצים להיות חלק מהנבחרת הלאומית. בתור אחד שהיה בה מגיל 17 עד גיל 26 מבלי להחמיץ חלון משחקים, אז עכשיו להיות בחופשת הנבחרת בבית זה מבאס. המטרה שלי היא לשחק יותר במועדון שלי ולחזור לנבחרת”.

קפה אריסבלאגה במדי נבחרת ספרד (רויטרס)קפה אריסבלאגה במדי נבחרת ספרד (רויטרס)
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה