הפועל אילת חלמה להעפיל לליגת האלופות בכדורסל, אך ספגה הערב (שלישי) הפסד כואב במיוחד 76:73 מול פארמה הרוסית במוקדמות של המפעל בתום דרמה גדולה ותאלץ לשחק העונה במפעל הרביעי בחשיבותו באירופה - היורופקאפ. 

אילת פתחה בחמישייה עם וויל צ'רי, בריון אלן, צוף בן משה, בן קרטר ורומלו ווייט, פארמה עם מארסל פוניטקה, אדאס יוסקביצ'יוס, ניקולאי ז'מאקו, אירידגאס ז'וקאוסקאס ומארקס מג'ריס. שלשות של הרוסים נתנו להם מקדמה קטנה, ג'סטין פאטון שעלה מהספסל העיר את אילת אבל ג'רמיה היל וייבגני וורנוב המחליפים ברחו ל-12:22 בסיום הרבע הראשון.  אלן ושוכמן החלו מיני מומנטום אילתי והשלימו מהפך, צ'רי וקרטר אספו נקודות בצבע וסל של פאטון שלח את החבורה מהדרום להפסקה ביתרון 35:38. 

הרבע השלישי היה צמוד לכל אורכו. וורונוב צלף מבחוץ ושלח אסיסט לפראחובסקי שקבע 2 הפרש לרוסים. שלשה של חואקין שוכמן ממש בסיום הרבע השלישי נתנה לאילת יתרון 54:55 לפני 10 הדקות האחרונות. 

פוניטקה וז'וקאוסקאס השוו מהקו ופראחובסקי סגר ריצת 0:9 של הרוסים בסל ועבירה. שלשה של אלן הורידה ל-2 הפרש, פאטון צימק בג'אמפ שוט בצד השני ואלן השווה מהקו, 69:69, דקה לסיום. אלן סחט עבירה והחזיר את היתרון האילתי מהקו, אבל פארמה שוב שבה מפסק זמן עם כדור ליוסקביצ'יוס שסיפק את הסחורה עם סל ועבירה, 73:75. חטיפה של פוניטקה להובר וקליעות עונשין של ז'וקאוסקאס סגרו את הסיפור מעשית, 76:79 בסיום לפארמה, שתפגוש את לה-מאן בשלב הבא.