רגעים ספורים לאחר הזכייה באליפות ה-54 במספר, מנהלה המקצועי של מכבי תל אביב ניקולה וויצ'יץ', קפץ מרוב אושר. העונה של הצהובים הייתה עמוסה ולקרואטי לא חסרה עבודה. המנהל המקצועי, ביחד עם צוותו, הגיבו כל פעם מחדש לאירועים שהתרחשו במהלך העונה, כשהנחיתו בישראל את ארון ג'קסון, אמארה סטודמאייר, פרדריק בורדיון וכל אלו לא היו אפילו קצה הקרחון, עבור מי שעבדו תוך כדי העונה שהתחדשה, כבר על העונה הבאה.

לאחר המשחק, ניקולה התפנה לשיחה עם ONE, וציין: "זו האליפות המוזרה ביותר, היו לנו אליפויות מתוקות יותר מזו, אבל האליפות הזו הגיעה לנו, זו הייתה בוודאות האליפות הקשה ביותר”.  

ספרופולוס: "העונה הקשה בקריירה"

לאורך כל העונה נאלצתם להתמודד עם לא מעט דברים, נאלצתם להגיב מהר לפציעות וחיזקתם את הסגל, למשחק האליפות הגעתם עם סגל חסר. מה עשה את ההבדל? 
"ההגנה עבדה היום, סנדי כהן נתן משחק בלתי ייאמן, כמוהו גם אמארה סטודמאייר שגם היה נהדר בסוף. השחקנים חזרו כדי לנצח, שיחקנו נגד מכבי ראשון לציון שהיא קבוצה טובה, כקבוצה הם שיחקו נהדר בתקופת הקורונה".

כשהליגה חודשה היו לא מעט שהתקשו להתמודד עם ההסגר, איך הצלחתם לשמור על השחקנים, למרות זאת ולמרות העייפות?
"זה רק מוכיח שבחרנו בשחקנים המתאימים לפני זמן רב, לא הייתה לי שום בעיה לשכנע אותם לחזור, הם חזרו והם רצו לזכות באליפות, ולמרות שזה היה מאוד קשה לשחק בתקופה הזו בגלל הקורונה ובגלל כל האי וודאויות, השחקנים הגיעו ונתנו פשוט הכל. אני מעריץ אותם ואת הצוות שלי, הם עשו עבודה נהדרת".  

אמארה סטודמאייר (ספי מגריזו, מכבי ת"א) (מערכת ONE)אמארה סטודמאייר (ספי מגריזו, מכבי ת"א) (מערכת ONE)

איך אתה מסכם את העונה של דני אבדיה?
"דני עשה דברים מדהימים השנה, זה היה מאוד קשה לשחק ולסיים ככה את העונה, הוא היה היחיד שהיה לו מה להפסיד, לפני הקורונה הוא אמור היה להיבחר בדראפט בין  מקום 3 ל-5  והיה לו רק מה להפסיד אבל הוא ממש הרים את הרמה, לקראת הסוף הוא כבר היה עייף אבל אני שמח עבורו שהוא סיים עם תואר, זה מגיע לו, הוא ווינר ועכשיו אנחנו ממתינים לראות איך יראה העתיד שלו ב-NBA".

ואיך ייראה העתיד שלו?
"אף אחד לא יכול לדעת, אף אחד לא יודע לאיזו קבוצה הוא יגיע, הוא יכול להגיע לקבוצה נהדרת, הוא יכול להגיע לקבוצה מאתגרת יותר, יש הרבה קבוצות שלוקחות אותו בחשבון, נראה מה יהיה".  

דני אבדיה עם טבעת האליפות (ספי מגריזו, מכבי ת"א (מערכת ONE)דני אבדיה עם טבעת האליפות (ספי מגריזו, מכבי ת"א (מערכת ONE)

דני חזר בכושר נפלא והעלה מסת שריר, כמוהו גם אמארה ודורי סהר, ספר לנו על העבודה שעשה איתם רגב פנאן.
"אני חייב לציין שרגב עושה עבודה נהדרת במשך כל השנה, יחד עם הצוות שלו ועם הצוות הרפואי, היה לנו מזל רע במהלך העונה עם הפציעות וזה היה מאוד מאתגר להביא את השחקנים לסוף העונה. באופן בו הם הגיעו, הצוות שלי עשה עבודה מדהימה".

כשאתם לא יודעים מה בדיוק הולך להיות, איך אתם נערכים לעונה הבאה?
"מה אני יכול לעשות? אנחנו מנסים לבנות את הקבוצה הכי טובה ואנחנו לא יודעים מה התקציב ומה יהיה עם כל המצב הזה, אבל יש לנו חודש אחד לסיים לבנות את הקבוצה לעונה הבאה". 

מכבי תל אביב אלופת המדינה (איציק בלניצקי)מכבי תל אביב אלופת המדינה (איציק בלניצקי)

מה חשבת על "הרכב חימקי" שהעמיד יאניס?
"זו הייתה הפתעה ממש טובה, אבל הם קלעו זריקות אדירות כשלא היה להם מה להפסיד וזה היה בלתי ייאמן. בסוף הראנו שהיה לנו יותר ניסיון כדי להכריע את המשחק".

האליפות השלישית ברציפות יצרה גם היסטוריה קטנה, אתם הייתם האלופה המכהנת ומובילת הטבלה היחידה בליגות שחודשו שלא רק הגיעה למשחק הגמר, אלא גם זכתה באליפות, עד כמה זה מיוחד?
"ברור שזה מיוחד, נשארנו בלי 10 שחקנים, מהקבוצה המקורית, איבדנו את יובל זוסמן ואת ג'ון דיברתולומאו שהיו שחקנים חשובים מאוד עבורנו בליגה הישראלית אבל שוב השחקנים ממש הרימו את הרמה בצורה מדהימה".

איבדתם גם את קווינסי אייסי ואלייז'ה בראיינט.
"ידענו שזה מה שיקרה, שנאבד שחקנים, אמרנו את זה לתקשורת ותודה לאל שלא היה גרוע יותר. נקווה שזה לא ישפיע עלינו לעונה הבאה, ג'ון אולי לא יתחיל את העונה הבאה בזמן אבל אני מאמין שכולם יפתחו את העונה כרגיל".       

שחקני מכבי תל אביב חוגגים אליפות (ספי מגריזו, מכבי ת"א)שחקני מכבי תל אביב חוגגים אליפות (ספי מגריזו, מכבי ת"א)

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל