דני אבדיה רשם הלילה (בין שישי לשבת) את אחד המשחקים האישיים הטובים ביותר שלו מאז הגיע לליגת הכדורסל הטובה בעולם, כשהוביל לראשונה העונה את רשימת קלעי וושינגטון עם 16 נקודות ב-23 דקות על הפרקט. לצערו, קבוצתו לא נהנתה מערב מוצלח במיוחד והפסידה 116:101 לקליבלנד במשחק בו הקאבס כבר הוליכו ב-36 הפרש.

ביממה שקדמה למשחק, כלל לא היה בטוח שהישראלי של הוויזארדס ייקח בו חלק. הוא לא השתתף באימון ביום חמישי בשל מה שהוגדר כ”תסמינים של שפעת שאינם קשורים לקורונה” ובוושינגטון הודיעו אתמול שהוא בספק. אלא שבסוף הוא הציג משחק אישי מוצלח ומאמנו ווס אנסלד ג’וניור פרגן: “מגיע לו קרדיט. הוצאתי אותו בסיום כי הוא נאבק עם עייפות, אבל העובדה שהצליח להתחרות ולשחק למרות זה - אני נותן לו קרדיט".

דני אבדיה הלילה במהלך המשחק מול קליבלנד (רויטרס)דני אבדיה הלילה במהלך המשחק מול קליבלנד (רויטרס)

אחד הרגעים הגדולים של אבדיה במשחק, למרות 16 הנקודות, היה דווקא בהגנה, כהרגלו לאחרונה. הוא רשם חסימה על הרוקי שקליבלנד בחרה במקום השלישי בדראפט האחרון, הסנטר אוון מובלי ג’וניור, חסימה שהובילה לכתבה ב-NBCSports על ההתפתחות ההגנתית של הישראלי.

ב-NBC קראו לזה “מראה מוכר” וציינו שאבדיה “הפך להיות אחד ממגיני הטבעת הטובים בוויזארדס, שני רק לדניאל גאפורד במספר הגגות למשחק”. הנתונים אכן לא רעים – אבדיה רושם 0.8 גגות בממוצע למשחק ו-1.3 גגות בממוצע ל-36 דקות, אבל מה שמרשים הרבה יותר הוא האופן בו הישראלי קפץ בנתון הזה בין השנה הראשונה שלו ב-NBA לשנייה – בעונתו הראשונה הוא חסם 15 זריקות ב-54 משחקים. השנה הוא חסם 18 ב-20 משחקים.

ב-NBC הגדירו זאת כ”צעד קצת מפתיע בהתפתחות שלו” וגם אבדיה עצמו הופתע מהמספרים וכשתשומת ליבו הוסבה לכך הוא אמר: “וואו. אני גאה בזה, אם לומר בכנות. אני עולה על הפרקט, מנסה לשמור את החבר’ה הטובים ביותר, מנסה לעזור לקבוצה להגן בצבע”.

דני אבדיה (רויטרס)דני אבדיה (רויטרס)

בכתבה השוו את הנתונים של אבדיה לא רק לנתונים שלו בשנה שעברה, אלא גם לאלה מתקופתו ביורוליג, שם הוא רשם רק שישה גגות ב-34 משחקים ביורוליג. הישראלי התייחס גם לכך כשאמר: “אני חושב שהאתלטיות ביורוליג פחותה מזו שב-NBA. יש פה יותר שחקנים אתלטיים. אני חושב שביורוליג זורקים יותר מבחוץ ולא מהצבע כי הצבע עמוס, זה הניחוש שלי”.

הישראלי סיפר גם שמאמנו, ווס אנסלד ג’וניור, שם דגש על ההגנה על הטבעת בהכנה לעונה, ולכן הוא השקיע בתחום הזה. אבל זה לא רק הגגות, אלא בכלל העבודה ההגנתית של אבדיה שזוכה להערכה רבה בוושינגטון. אנסלד ג’וניור עצמו התייחס לכך ואמר: “הוא משיג אותם ברגע שהם משחררים את הכדור. יש לו ידיים גבוהות ואקטיביות, הוא מגיע לזריקות האלה, שחקנים מנסים ללכת מסביבו או דרכו והוא פשוט משחק עם הזוויות, הוא חכם מספיק כדי להבין אותם”.

גם חברו לקבוצה קייל קוזמה מלא שבחים לישראלי: “הוא באמת משחק הגנה וזה בולט לעין, אולי לא לאוהד הממוצע או למי שלא מבין כדורסל. יש לו סגנון טוב בהנעת הרגליים, הישארות לפני שחקנים. הוא עושה עבודה מעולה בשימוש בידיים שלו ליד הטבעת, נשאר מאונך, והוא נהיה טוב יותר ללא הכדור”.

קייל קוזמה במדי וושינגטון (רויטרס)קייל קוזמה במדי וושינגטון (רויטרס)

היכולת ההגנתית, מציינים ב-NBC, לא תזכה את אבדיה בתואר שחקן ההגנה של העונה. אבל זו כן “הפתעה נעימה, כישרון לא צפוי שהוויזארדס מגלים”.

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל